Poniedziałek 25 października 2021r. 
REKLAMA

W Policach przedszkola nie zaczną działać od 6 maja

Data publikacji: 2020-04-30 15:27
Ostatnia aktualizacja: 2020-05-02 12:55
W Policach przedszkola nie zaczną działać od 6 maja
 

Burmistrz Polic zdecydował, że od 6 maja w mieście nie zostaną otwarte przedszkola i żłobki. Po konsultacjach z dyrektorami placówek uznał, że jest zbyt mało czasu na przygotowanie ich do działania zgodnie z wytycznymi dotyczącymi bezpieczeństwa w czasie epidemii koronawirusa.

Możliwość otwierania żłobków i przedszkoli od 6 maja dała samorządom decyzja premiera ogłoszona w środę. W Policach, podobnie jak w Szczecinie, władze samorządowe zdecydowały, że nie zrobią tego w tym terminie.

"W związku z ogłoszoną przez premiera w dniu 29 kwietnia 2020 roku decyzją o możliwości uruchomienia przedszkoli i żłobków od 6 maja bieżącego roku informujemy, że przygotowanie ich do pracy zgodnego z wytycznymi określonymi przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wymaga wykonania szeregu czynności, których w tak krótkim czasie przedszkola i żłobek nie są w stanie zrealizować" - napisał w komunikacie burmistrz Polic Władysław Diakun.

Wyjaśnia on, że stanowisko to zostało uzgodnione z dyrektorami placówek podczas telekonferencji zorganizowanej w czwartek. "Jednocześnie zobowiązano dyrektorów tych placówek do podjęcia wszelkich działań, które zapewnią spełnienie ministerialnych wytycznych, a co za tym idzie zapewnią bezpieczny pobyt w placówkach dzieci i osób z nimi pracujących. Po ich zrealizowaniu władze gminy podejmą decyzję o dacie uruchomienia przedszkoli i żłobka" - można przeczytać w komunikacie burmistrza Polic.

(ip)

Fot. Jarosław Spirydowicz (arch.)

Sonda

Czy początek maja to dobry termin na zapowiedziane przez rząd otwarcie przedszkoli i żłobków, galerii handlowych, hoteli, muzeów i bibliotek?
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

@Głos rodzica
2020-04-30 20:03:58
Spokojnie. Państwo ma obowiązek przekazać samorządom pieniądze na rekompensaty oraz środki ochrony. Nikt stratny nie będzie.
Adela
2020-04-30 20:01:04
Rząd jest całkowicie nieodpowiedzialny. Słuszna decyzja burmistrza
Włodarz
2020-04-30 17:53:28
Najwazniejsze jest pokazanie rodzicom dzieci przez włodarza miasta Szczecin kto tu rzadzi w tym jak się okazuje nowym państwie KRYSTKOWO
Głos rodzica
2020-04-30 17:40:55
Kolejny który ulega histerii i presji tych,którym lenistwo chroniczne nie pozwala pod płaszczykiem wyimaginowanego wirusa podjąć pracę.Wolą lenić się i pobierać świadczenia socjalne,okradając budżet samorządowy.Powiat Policki-Gmina nie notuje żadnych ponad przyjęte statystyki ilość zachorowań czy zgonów.Urojony problem zakorzenił się w głowach decydentów.Obracamy się w granicach absurdu zmierzając do społecznego obłędu.Miejscowe Zakłady w większym stopniu wpływają na zdrowie mieszkańców i dzieci,jak ten wirus świrus.To Burmistrzowi nie przeszkadza-? Proszę też uwzględnić głosy tych rodziców,którzy chcą podjąć pracę,zacząć edukować dzieci.Miesięczna izolacja dziecka pozbawionego kontaktu z otoczeniem,z rówieśnikami z edukacją,pozostającego na wydzielonym niewielkim metrażu mieszkania wpływa destrukcyjnie na jego rozwój.Jeżeli część rodziców postanawia inaczej-ich wybór ich prawo,ale takie samo prawo mają ci którzy podejmują inną decyzję.Nie każdy ma luksusowe warunki,nie każdy ma "takich dziadków" i prowadzi beztroskie życie.Są też tacy,którzy muszą uczciwą pracą ciężko pracować by nie stać się nędznym beneficjentem rządowych osłon socjalnych.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ