czwartek, 24 maja 2018.
Strona główna > Wiadomości > W planach: miau

W planach: miau

W planach: miau
Data publikacji: 2016-10-27 09:11
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 21:45
Wywietleń: 1426 165684

Jest już na jednym ze społecznościowych portali. Z ponad 1700 gości i notą 4,9 gwiazdek na 5 możliwych. Jednak w realu - najprawdopodobniej dopiero w styczniu przyszłego roku ruszy… pierwsza kocia kawiarnia w Szczecinie.
Na razie jej otwarcie jest owiane tajemnicą. Wiadomo jedynie, że lokal pn. Cat Cafe zacznie działać przy ul. Duńskiej albo tam, gdzie… będą chcieli szczecinianie.
- Aktualnie trwa poszukiwanie lokalu na Cat Cafe - przyznają autorzy projektu. - Jest to zadanie niełatwe, bo musi on spełniać surowe wymogi sanepidu, a ponadto być przyjaznym miejscem dla kotów i ludzi. Są pewne opcje, ale to ostatni moment na sugestie szczecinian. Wszystkie będą wzięte pod uwagę, choć przy ul. Duńskiej mamy upatrzony lokal, który aktualnie jest faworytem.
Pierwsza kocia kawiarnia w Polsce powstała w Krakowie. Po niej - w Lublinie i Warszawie. Szczecińska byłaby kolejną, do której pielgrzymowaliby zwolennicy felinoterapii. W Cat Cafe miałyby bowiem mieszkać kawiarniane koty, czyli formalnie rzecz biorąc bezdomne. Trochę na zasadzie „domu tymczasowego". Bowiem nie tylko kawa, herbata i ciastko w towarzystwie kotów, ale misją tego miejsca miałoby być…
- Edukowanie ludzi o potrzebach kotów i ich niezwykłości. A przede wszystkim propagowanie idei adopcji zwierząt - projekt przedstawiają pomysłodawcy. - Koty nie będą atrakcją turystyczną, a gospodarzami kawiarni i to one będą w niej najważniejsze, a ich potrzeby na pierwszym miejscu!

Nad dobrostanem zwierząt bieżącą pieczę będą mieli weterynarze. Zainteresowani mogliby przygarniać kawiarniane koty, podpisując dokumenty adopcyjne. Tym samym robiąc miejsce dla kolejnych bezdomniaków w potrzebie.
(an)

Fot. Ryszard PAKIESER

Komentarze

Czytelnik Łukasz
I to jest bardzo dobra wiadomość.
2016-10-27 12:01:41

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Otwarcie groty
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”