Piątek, 01 grudnia 2023 r. 
-6 szczecin
REKLAMA

W piątek pociągiem za darmo

Data publikacji: 21 września 2023 r. 19:18
Ostatnia aktualizacja: 22 września 2023 r. 00:04
W piątek pociągiem za darmo
Akcją objęte są wszystkie pociągi regionalne na Pomorzu Zachodnim, ale także w województwach sąsiadujących z naszym regionem, tj. lubuskim, pomorskim i wielkopolskim.  

Pomorze Zachodnie, jak co roku, uczestniczy w obchodach Europejskiego Tygodnia Mobilności. W piątek (22 września) pociągami regionalnymi można jeździć za darmo, jeśli okaże się dowód rejestracyjny samochodu - może to być pojazd prywatny, służbowy czy leasingowany. Ten dokument będzie uprawniał dwie osoby do bezpłatnego przejazdu. 

Akcją objęte są wszystkie pociągi regionalne na Pomorzu Zachodnim, ale także w województwach sąsiadujących z naszym regionem, tj. lubuskim, pomorskim i wielkopolskim. Oznacza to, że na podstawie dowodu rejestracyjnego samochodu, bez żadnych opłat, można będzie podróżować pociągami regionalnymi (uruchamianymi przez POLREGIO) nie tylko wewnątrz województwa, ale także np. do Poznania, Zielonej Góry, Trójmiasta, itp.

Europejski Tydzień Mobilności to inicjatywa Komisji Europejskiej, zapoczątkowana w 2002 roku jako Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Akcja ma zachęcać mieszkańców Europy do zmiany niekorzystnych dla naszego zdrowia i środowiska naturalnego przyzwyczajeń oraz do wyboru alternatywnych, ekologicznych środków podróżowania: jazdy na rowerze, korzystania z transportu publicznego (tramwaj, autobus, pociąg) lub carpoolingu (współdzielenia samochodu).

(K)

 

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

@Jan
2023-09-22 19:36:47
Gdyby rząd z Warszawy nie okradał Szczecina, tak by nie było.
Pasażery Regio
2023-09-22 12:25:27
Czy marszałek może spowodować by w Regio dla pociągów szczególnie obłożonych dokładać drugi zestaw? Ludzie stłoczeni, młodzież siedzi na podłodze, emeryci, renciści, jeżdżący czy wracający z sanatoriów mają stać? Na koncert Owsiaka wystawiliście kilkanaście dodatkowych składów to może też na obciążone kursy dołożyć dodatkowy zestaw , przecież nie wymaga maszynisty. Jak zgłaszamy to obsłudze to każe pisać skargi do marszałka bo oni zgłaszają i też ich nikt nie słucha
Jan
2023-09-22 03:55:20
Komunikacja miejska w Szczecinie się zawija, Krzystek porobił pasażerom, podatnikom którzy płacą mu pensję, punkty przeciadkowe, a pasażerowie biegają od przeciadki do przeciadki. A dziś to za darmo taki maraton. Ha ha.
@Po co?
2023-09-21 23:10:05
Też tego nie rozumiem, podobnie jak mamienia ludzi agroturystyką - ludzie nie będą mogli podróżować więc cała turystyka umrze samoistnie
Po co?
2023-09-21 20:54:55
Przecież zamierzacie ludziom odebrać prawo posiadania samochodów w 2035 roku. Potem ich zamknąć w gettach 15 minutowych, to po co promować pociągi jak wyboru nie będzie? POPiS i komuniści różnych barw i płaczek z TVN popierają te rozwiązania. Tylko Konfederacja staje w obronie ludzi i ich wolności i nie zgadza się na to. Wybór 15 X jest poważniejszy niż się wam wydaje! To być może ostatni moment na powstrzymanie antyludzkich szaleńców. Ja głosuje na Konfederację!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA