Wtorek 18 stycznia 2022r. 
REKLAMA

W nocy orkan oszczędził Świnoujście

Data publikacji: 2020-02-10 12:21
Ostatnia aktualizacja: 2020-02-10 13:43
W nocy orkan oszczędził Świnoujście
 

W Świnoujściu w nocy z niedzieli na poniedziałek obyło się bez większych strat. Strażacy do zdarzeń w związku z następstwami silnego wiatru wyjeżdżali pięć razy. Kolejna interwencja, po spokojnej nocy, była o g. 9 rano w poniedziałek. Ze względów bezpieczeństwa w porcie pozostały także niektóre promy pasażerskie pływające do Skandynawii. 

- Minionej doby było osiem zdarzeń, a pięć z nich związanych było z silnym wiatrem. Chodziło o powalone drzewa lub gałęzie. To niewiele. Kolejna, po raczej spokojnej nocy, interwencja miała miejsce w poniedziałek rano, o g. 9 - podaje kapitan Marcin Kubas ze świnoujskiej straży pożarnej. 

Jakie wiatr spowodował zniszczenia? Konar oparł się o elewację budynku, a przy ul. Steyera drzewo zwaliło się na samochód z przyczepką.  

Niektóre z dużych promów pasażerskich ze względów bezpieczeństwa pozostały w porcie. Unity Line odwołało rejsy Copernicusa i Galileusza ze Świnoujścia do Trelleborga wraz z kursami powrotnymi, a Polferries anulowały rejs promu Cracovia ze Świnoujścia do Ystad i z powrotem. Wszystko w związku ze sztormem i ostrzeżeniami o  sile wiatru do 10 w skali Beauforta. Sytuacja związana z żywiołem jest na bieżąco obserwowana przez kapitanów jednostek.

Pracownicy latarni morskiej na prawobrzeżu Świnoujścia poinformowali także w poniedziałek rano, że ze względu na warunki atmosferyczne obiekt będzie zamknięty do zwiedzania do odwołania. 

Tekst i fot. BaT 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Yaxa
2020-02-10 13:16:39
Przecież to Galileusz .
dziwne
2020-02-10 12:34:44
Dlaczego dajecie zdjęcie promu Cracovia w duńskim porcie Ronne? Przecież pływa tam tylko w wakacje.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA