Wtorek, 27 lutego 2024 r. 
REKLAMA

W KURIERZE: Wyłudzają dane i pieniądze

Data publikacji: 19 lipca 2016 r. 07:13
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:09
W KURIERZE: Wyłudzają dane i pieniądze
Fot. Robert Stachnik  

Oszuści nie mają wakacji. Cały czas próbują wyciągać pieniądze z naszych kieszeni. Pomysłów im nie brakuje. Kolejne instytucje ostrzegają przed zbytnią ufnością. O naciąganiu seniorów metodą „na wnuczka" czy „na komisarza" piszemy niemal co tydzień. Ale coraz częściej próby wyciągnięcia pieniędzy lub cennych danych osobowych dotyczą przedsiębiorców, pacjentów, podopiecznych ośrodków pomocy społecznej...

W minionym tygodniu przed oszustami ostrzegał Narodowy Fundusz Zdrowia. Nie po raz pierwszy. Pacjenci informowali już tę instytucję, że ktoś próbował im sprzedać bezpłatny informator medyczny NFZ i obiecywał potencjalnym nabywcom przywileje w przychodniach i rabaty przy zakupie leków, ktoś inny oferował koc elektryczny za 3,6 tys. złotych (po rzekomej refundacji NFZ, podając, że cena regularna wynosi 6 tys. zł). Inny oszust chciał wyłudzić od ubezpieczonych dane osobowe.

- W związku z niepokojącymi sygnałami o oszustach podających się za pracowników Narodowego Funduszu Zdrowia, przypominamy, że (...) pracownicy oddziału nigdy telefonicznie nie proszą o wskazanie danych identyfikacyjnych, w szczególności numeru dokumentu tożsamości, numeru PESEL czy adresu zamieszkania - przypomina Zachodniopomorski Oddział NFZ. ©℗

Agnieszka Spirydowicz

Więcej we wtorkowym "Kurierze Szczecińskim" i e-wydaniu z 19 lipca 2016 r.

Fot. Robert Stachnik

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

pimpek11
2016-07-19 13:30:01
Dzis podaja , ze zatrzymali przestepcow z mafi paliwowej!! okradli skarb panstwa na 500mil , a majatek zabezpieczony to 1 mil . Jedna cysterna tyle kosztuje! to wozili samochodami osobowymi?? P o 2 za taka skale pol miliarda to we wszystkich panstwach zachodnich grozi 25 lat u nas 10? Aprzewaznie w zawieszeniu bo przestepca dogaduje sie z prokuratorem i wplaca 1% tego co ukradl !! Przecietnego Kowalskiego za 5 zl karze sie w skarbowce zwrotem 5 zl i kara od 10 do 20 zl??W USA Alkapone za oszustwa podatkowe dostal 28 lat , jestescie smieszni z tymi karami !!
pimpek66
2016-07-19 13:21:02
tego co widze i slysze ci co wyludzaja to ludzie bez litosni i bez honoru bo atakuja tak jak islamisci!! , osoby starsze dzieci i bezbronne !! To sa pospolici bandyci , ktorzy w starciu z mezczyzna lub osoba silna leja w gacie! WSTYD!!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA