Wtorek, 18 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

W KURIERZE: Wirtualny domek wakacyjnego oszusta

Data publikacji: 28 lipca 2016 r. 07:41
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:10
W KURIERZE: Wirtualny domek wakacyjnego oszusta
 
To były długo planowane wakacje. Atrakcyjny i tani domek niedaleko morza, cisza, spokój… Jeszcze tylko przesłanie zaliczki przez internet i można jechać. Po przybyciu na miejsce okazuje się, że żadnego domku tam nie ma. Jest tylko działka budowlana ogrodzona płotem i zarośnięta trawą.

W ten sposób jakiś oszust z Polski wrobił wiele osób, które teraz skrzyknęły się w internecie, by odszukać cwaniaka. Niektórzy zgłosili sprawę na policję. Złodziej jednak zniknął, a jego numer telefonu nie opowiada od wielu dni. Włącza się jedynie sekretarka.

Pomiędzy Wrzosowem a Dziwnówkiem powstało osiedle mieszkaniowe zwane Bursztynowym. Tam podzielone zostały działki, których numery są numerami powstałych domów, ale nie wszystkie zostały jeszcze wybudowane. Wiele powstanie niebawem. Tak stanie się m.in. na działce nr 369, na której oszust oferuje wypoczynek w domku, który nie istnieje. Jest jednak na jego stronie internetowej, gdzie przyciąga łatwowiernych i przez całe lato (co już nakazywałoby czujność) oferuje pobyt dla pięciu osób po 30 zł od osoby. ©℗

Tekst i fot. Mirosław KWIATKOWSKI

Cały artykuł w Kurierze Szczecińskim i w e-wydaniu z 28 lipca 2016 roku

Na zdjęciu: działka, na której oszust „postawił” domek letniskowy.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA