Piątek, 01 grudnia 2023 r. 
-5 szczecin
REKLAMA

W KURIERZE: Pan Jeż i cała reszta [GALERIA]

Data publikacji: 15 czerwca 2016 r. 06:51
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:06
W KURIERZE: Pan Jeż i cała reszta
 

Wkraczamy w ich siedliska. Fundując nieszczęście. Choćby z tego powodu, jeśli nie za sprawą współczucia, jesteśmy im winni pomoc i ratunek w potrzebie. Im - ofiarom naszych samochodów, kosiarek, psów, naszej bezmyślności. Jeżom.

Dawny pokój najmłodszego syna to teraz jeżarnia. W budynku przy ul. Reduty Ordona. Domowe zacisze Renaty i Piotra Pihanów, które za ich sprawą - tyleż z przypadku, ileż świadomego wyboru - stało się także azylem dla specyficznych, bo kolczastych „naszych braci mniejszych", czyli dla jeży.

* * *
Ona jest pracownikiem opieki społecznej. On - rehabilitantem. Zawodowo pomagają ludziom. Oboje w pięknym wieku, gdy po wyfrunięciu dzieci ma się wreszcie przynajmniej złudzenie posiadania czasu tylko dla siebie. Mogliby wieść spokojne rodzinne życie. Wybrali huśtawkę nastrojów: od nadziei, przez troskę i drobne radości, aż po szczęście wolności lub rzadką, choć nieuniknioną, rozpacz odejścia w sen bez powrotu. Wszystko to w dawkach codziennych, czuwaniach nocnych, pomiędzy telefonami, wyjazdami na wezwanie - w życiu jakże odbiegającym od tzw. normalności. To wszystko przez... 100 gram, jakie razu pewnego przytuptało pod ich schody.

- To było 31 października 2010 roku - wspomina p. Renata. - To wtedy domowe koty dały nam znać, że na ogrodzie coś nietypowego się dzieje. Niespokojnie kręciły się po balkonie, spoglądając na ogród. Poszłam zobaczyć, a tam przy schodach... maleńki jeżyk. Dosłownie: 100 gram nieszczęścia. Wzięłam w ręce. Podmuchałam, pochuchałam, ogrzałam. I powiedziałam sobie: dobra, damy radę! ©℗

Arleta NALEWAJKO

Fot. Arleta NALEWAJKO

Cały artykuł w środowym (15.06.)"Kurierze Szczecińskim" i e-wydaniu

 

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Baryła
2016-06-15 15:24:01
Brakuje farbowanego Kowala z urzędu ze swoim Rysiem. Jakoś o ich nikt nie pisał nigdy jacy to wspaniali ludzie. Raczej kaska misiu kaska.
Paczka
2016-06-15 09:22:17
Piękną rzecz robią ci wspaniali ludzie. Życzę im wszystkiego najlepszego za poświęcenie i serce. Za wrażliwość należą się im medale. Powiem tak: kochani, dobro do was wróci.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA