piątek, 03 kwietnia 2020.
Strona główna > Wiadomości > W KURIERZE: Pan Jeż i cała reszta

W KURIERZE: Pan Jeż i cała reszta [GALERIA]

W KURIERZE: Pan Jeż i cała reszta
Data publikacji: 2016-06-15 06:51
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:06
Wywietleń: 2916 139217

Wkraczamy w ich siedliska. Fundując nieszczęście. Choćby z tego powodu, jeśli nie za sprawą współczucia, jesteśmy im winni pomoc i ratunek w potrzebie. Im - ofiarom naszych samochodów, kosiarek, psów, naszej bezmyślności. Jeżom.

Dawny pokój najmłodszego syna to teraz jeżarnia. W budynku przy ul. Reduty Ordona. Domowe zacisze Renaty i Piotra Pihanów, które za ich sprawą - tyleż z przypadku, ileż świadomego wyboru - stało się także azylem dla specyficznych, bo kolczastych „naszych braci mniejszych", czyli dla jeży.

* * *
Ona jest pracownikiem opieki społecznej. On - rehabilitantem. Zawodowo pomagają ludziom. Oboje w pięknym wieku, gdy po wyfrunięciu dzieci ma się wreszcie przynajmniej złudzenie posiadania czasu tylko dla siebie. Mogliby wieść spokojne rodzinne życie. Wybrali huśtawkę nastrojów: od nadziei, przez troskę i drobne radości, aż po szczęście wolności lub rzadką, choć nieuniknioną, rozpacz odejścia w sen bez powrotu. Wszystko to w dawkach codziennych, czuwaniach nocnych, pomiędzy telefonami, wyjazdami na wezwanie - w życiu jakże odbiegającym od tzw. normalności. To wszystko przez... 100 gram, jakie razu pewnego przytuptało pod ich schody.

- To było 31 października 2010 roku - wspomina p. Renata. - To wtedy domowe koty dały nam znać, że na ogrodzie coś nietypowego się dzieje. Niespokojnie kręciły się po balkonie, spoglądając na ogród. Poszłam zobaczyć, a tam przy schodach... maleńki jeżyk. Dosłownie: 100 gram nieszczęścia. Wzięłam w ręce. Podmuchałam, pochuchałam, ogrzałam. I powiedziałam sobie: dobra, damy radę! ©℗

Arleta NALEWAJKO

Fot. Arleta NALEWAJKO

Cały artykuł w środowym (15.06.)"Kurierze Szczecińskim" i e-wydaniu

 

 

W KURIERZE: Pan Jeż i cała reszta W KURIERZE: Pan Jeż i cała reszta W KURIERZE: Pan Jeż i cała reszta W KURIERZE: Pan Jeż i cała reszta W KURIERZE: Pan Jeż i cała reszta W KURIERZE: Pan Jeż i cała reszta W KURIERZE: Pan Jeż i cała reszta W KURIERZE: Pan Jeż i cała reszta W KURIERZE: Pan Jeż i cała reszta

Komentarze

Baryła
Brakuje farbowanego Kowala z urzędu ze swoim Rysiem. Jakoś o ich nikt nie pisał nigdy jacy to wspaniali ludzie. Raczej kaska misiu kaska.
2016-06-15 15:24:01
Paczka
Piękną rzecz robią ci wspaniali ludzie. Życzę im wszystkiego najlepszego za poświęcenie i serce. Za wrażliwość należą się im medale. Powiem tak: kochani, dobro do was wróci.
2016-06-15 09:22:17

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
4
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Kontrolują kierowców

Nekrologi

Gazetki promocyjne

Sonda

Czy wprowadzone przez rząd nowe zasady bezpieczeństwa skutecznie ograniczą rozprzestrzenianie się epidemii koronawirusa w Polsce?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie