Poniedziałek, 26 lutego 2024 r. 
REKLAMA

W KURIERZE: Golema siedział, paragrafu nie ma

Data publikacji: 04 marca 2016 r. 15:17
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:46
W KURIERZE: Golema siedział, paragrafu nie ma
Kamienica przy al. Niepodległości po kapitalnym remoncie Fot. Ryszard Pakieser  

Za kilka dni miną trzy lata od dnia, w którym do domu znanego szczecińskiego gastronomika Pawła Golemy i jego syna weszli – w niedzielę nad ranem – uzbrojeni po zęby agenci CBA. Obu aresztowano wraz z kilkoma innymi szczecińskimi biznesmenami. W areszcie przesiedzieli dwa tygodnie. Wyszli na wolność po decyzji Sądu Okręgowego, który uznał, że akt oskarżenia jest zbyt słaby i napisany na kolanie.

Prokurator okręgowy Artur Maludy zarzucał P. Golemie, że daje swoim gościom karty rabatowe do lokali gastronomicznych, negocjuje ceny na większe imprezy (wesela, spotkania itp.), funduje gościom taksówki, by odwiozły ich do domu. Padły również inne zarzuty, jak chociażby to, że w trakcie mistrzostw Europy w piłce nożnej Golema zorganizował strefę kibica na placu Lotników (nikt tego nie chciał zrobić), gdzie była loża dla VIP-ów i piwo gratis. Podobno akt oskarżenia przeciwko Golemom ma być niebawem gotowy. Ciekawe jakie ostaną się w nim zarzuty?

Prokurator Maludy prowadził jeszcze inny wątek związany z działalnością Golemów. Sprawę „słynnej” kamienicy przy al. Niepodległości 17, której kupno przez syna gastronomika wywołało wiele szumu i podejrzeń. Miejska spółka wystawiła tę nieruchomość na przetarg, który był publicznie ogłoszony. Pierwszy przetarg nie doszedł do skutku, a w drugim (cena wywoławcza 2,1 mln zł) startował jedynie syn Golemy i kupił budynek po jednym przebiciu o 10 tys. zł. Przeciwnicy Golemy twierdzili, że cena była zbyt niska, a rzeczoznawca wyceniający kamienicę zaniżył ją. Pojawiły się też głosy, że Golema naciskał na drugiego chętnego do udziału w przetargu, by ten się wycofał.

– Są to kłamliwe pomówienia. To przykład polskiego, szczecińskiego piekła – powiedział nam Golema.

Cały artykuł w „Kurierze Szczecińskim” i e-wydaniu z 4 marca 2016 r.

Mirosław Kwiatkowski

Na zdjęciu: Kamienica przy al. Niepodległości po kapitalnym remoncie
Fot. Ryszard Pakieser

 

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

MALDKI
2016-03-07 22:10:41
Ten prokurator to porażka sprawiedliwości,najtragiczniejsze jest to że mimo to iż naraził skarb państwa czyli nas podatników na kosmiczne koszty nie poniesie odpowiedzialności ,to są częste praktyki takich karierowiczów z niskim ilorazem inteligencji, Najpierw postawić zarzuty najlepiej znanej osobie nie ważne czy zasadne czy nie, ważne żeby był znany ,liczy taka gnida na awans szczęście że nie dostał ale starał się .Sprawa ciągnie się kilka lat ponieważ mimo że nie ma taki prokurator argumentów ,a zarzuty są absurdalne odwołuje się i mimo że dobrze wie że nie ma racji prawo pozwala mu brnąć dalej w tym zakłamaniu a to nie jest za darmo wszystko kosztuje oczywiście nas korzystających z rabatów :)w kosmicznych podatkach i utrzymywaniu takich darmozjadów
Maruda
2016-03-06 00:19:59
Chory kraj pełen zepsutych żałosnych zazdrośników..
Prokurator
2016-03-05 17:38:34
Dobry i odważny tekst !
@Do fiki miki
2016-03-05 09:13:53
Tak, tak. A jaki rzetelny z niego fachman. Swego czasu podczas swoich letnich relacji z nad morza, szczególnie intensywnie skupiał się na promocji pewnego sezonowego baru w Pogorzelicy. Równie intensywnie na łamach gazety toczy prywatną wojenkę z pewną spółdzielnią mieszkaniową. Dlaczego akurat ta SM mu podpadła? Proste. Jest jej niezadowolonym członkiem. Jest również "uznanym specjalistą" od PoRD i motoryzacji.
Do fiki miki
2016-03-05 07:03:44
Akurat tu nie trafiłeś, Kwiatkowski jest jednym z lepszych dziennikarzy. Poczytaj inne jego artykuły, może nabierzesz świadomości.
ludzik
2016-03-04 23:28:23
A gdzie jest teraz p. Golema.
witek
2016-03-04 22:31:51
wszyscy wiedza,miasto chuczy,tylko prokurator niewidomy
fiki miki
2016-03-04 20:52:09
Ale ten Kwiatkowski świetnie poinformowany. Dlaczego nie ma dopisku, że artykuł sponsorowany? Na ekranie piszą, że film zawiera lokowanie produktu....

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA