Wtorek, 26 września 2023 r. 
18 szczecin
REKLAMA

W KURIERZE: Etaty dla partyjnych kolegów?

Data publikacji: 23 marca 2016 r. 11:54
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:48
W KURIERZE: Etaty dla partyjnych kolegów?
 

- Nie zostawimy ich - powiedział kilka tygodni temu prominentny działacz zachodniopomorskiego PSL. Kogo miał na myśli? Partyjnych kolegów, tracących posady w administracji rządowej. W tym czasie partia Kaczyńskiego rozpoczęła „dobrą zmianę”. Ale tu także sypnęło partyjnymi nominacjami. 

Od końca ub.r. członkowie PiS są obsadzani na intratnych stanowiskach. Czy tak ma wyglądać dobra zmiana, którą obiecywała formacja Jarosława Kaczyńskiego?

- Zacznijmy od tego, że posady otrzymują nie tylko działacze partyjni - zastrzega poseł Leszek Dobrzyński, prezes PiS w okręgu szczecińskim. - Przynależność partyjna nie jest głównym wyznacznikiem. Bardzo ważna jest dotychczasowa ścieżka kariery kandydata.

A jak komentuje to, że Marek Duklanowski, szczeciński radny PiS, dostaje posadę w spółce Polskie Terminale?

- A czy coś złego się wydarzyło w poprzednim miejscu pracy radnego Duklanowskiego? Czy miał jakieś wpadki? - pyta Dobrzyński.

Szerokim echem odbiło się mianowanie na wiceprezesa Zachodniopomorskiej Agencji Rozwoju Regionalnego byłej posłanki PO. Renata Zaremba przegrała wybory parlamentarne, ale partyjni koledzy o niej nie zapomnieli. Dodajmy, że wcześniej nie było w agencji fotela wiceprezesa, a zarząd był jednoosobowy.

Od kilku dni wiemy też, czym będzie się zajmować były wicewojewoda Ryszard Mićko. Polityk PSL został dyrektorem w podległym marszałkowi Zachodniopomorskim Zarządzie Melioracji i Urządzeń Wodnych w Szczecinie. ©℗

(masz)

Więcej w środowym Kurierze Szczecińskim i e-wydaniu z 23 marca 2016 r.

Fot. R. STACHNIK (arch.)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Żal ??
2016-03-23 18:44:32
Minimum 12 lat, jak pamietam, koledzy z PSL przy korytku siedzieli, zachowując się jak Pani z autostrady. Oddać się każdemu byle by korytko nie odjechało. W obliczu utraty korytek larum podnoszą ? Troche godności, przepraszam. Co ja piszę. Godnoiść.....
NomiS
2016-03-23 14:55:55
Taka zabawa trwa od 25 lat. Pytanie , kiedy Naród w końcu się zorientuje że jest tylko marionetką dla intratnych interesów "wybrańców narodu".
Terminal
2016-03-23 13:06:56
Przecież każdy dokładnie pamięta poprzednika Duklanowskiego na tym stanowisku, który objął je jako dwudziestokilkulatek bez doświadczenia. Poza tym, nawet poseł A. Marchewka (pracownik tej spółki do czasu wyborów) powiedział w Radio Szczecin, że to dobra zmiana - czyli źle ocenia swojego poprzedniego szefa i kolegę partyjnego jednocześnie.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA