Sobota, 23 września 2023 r. 
13 szczecin
REKLAMA

W KURIERZE. Dla obcokrajowców bez pobłażania

Data publikacji: 20 września 2016 r. 08:09
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:15
W KURIERZE. Dla obcokrajowców bez pobłażania
 

800 złotych – to najwyższy mandat, jaki podczas minionych wakacji wystawiła straż miejska w kurorcie na wyspach. – To był obywatel Niemiec, kierowca – wyjaśniają funkcjonariusze ze Świnoujścia. – A mandat był tak wysoki, ponieważ dotyczył kilku wykroczeń, których mężczyzna dopuścił się w jednym czasie.

Strażnicy miejscy podsumowali sezon letni. A oto statystyki. W okresie od maja do końca sierpnia br. wystawiono 686 mandatów na łączną kwotę 74 540 zł. 242 osoby zostały pouczone, wszczęto także 252 postępowania wyjaśniające z kodeksu wykroczeń.

– W przypadku obywateli Niemiec czy innych krajów poza Polską wystawiamy mandaty gotówkowe – wyjaśnia Mirosław Karliński, komendant Straży Miejskiej w Świnoujściu. – Tylko wówczas bowiem mamy pewność co do ściągnięcia należności. Stanowią już one bez mała 40 procent ogólnej liczby nałożonych przez straż miejską w tym roku.

Strażnicy interweniowali w sumie 1329 razy. To o 57 procent więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Ten wzrost spowodowany był wyjątkowo dużą ilością pojazdów na ulicach Świnoujścia. Najczęściej interwencje dotyczyły nieprawidłowo zaparkowanych pojazdów i spraw porządkowych. Strażnicy odholowali w sumie 37 aut.

Więcej we wtorkowym Kurierze Szczecińskim i e-wydaniu z 20 września 2016 r.

BaT

Fot. D.GORAJSKI (arch.)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

@
2016-09-20 11:07:12
A co robia władze miasta ?? nic. W to mi graj> Nie zainteresują się problemem i nie mają zamiaru go rozwiązać. Głupota pogania głute . Oto Polska właśnie. Każdy turysta to promocja miasta i na pewno chód. Ale po się tym przejmować. Jeśli nie będzie dochodu ze sprzedaży towarów i usług z których korzyści nie będą mieli mieszkańcy a władza nie otrzyma 19% dochodu i VAT-u , dorobi się na mandatach i wówczas całość trafi do kasy miasta. Jak to zrobić ? Nie organizować parkingów ! Nastawiać zakazów i ograniczeń, ustalić strefę płatnego parkowania i wypuścić nierobów z SM na żer. Jest dochód dla miasta ? Jest. Brnąć dalej w te głupotę proponuję zmuszać wszystkich, i mieszkańców i turystów do zakupu biletów tramwajowych w Swinoujściu. Kto nie zakupi , ukarać mandatem. I nie ważne że w Swinoujściu nie ma tramwajów . Kara sie należy i budżet miasta znowu zyska.
Parkowanie
2016-09-20 08:56:32
Takie gadanie, a na Uzdrowiskowej w Świnoujściu samochody stały poupychane po krzakach przez całe wakacje, aż nie można było przejść i co?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA