poniedziałek, 27 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > W KURIERZE: Bez rezerwacji do Międzywodzia?

W KURIERZE: Bez rezerwacji do Międzywodzia?

W KURIERZE: Bez rezerwacji do Międzywodzia?
Data publikacji: 2016-06-20 07:23
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:06
Wywietleń: 1689 139959

Podróż ze Szczecina do Międzywodzia, nieco ponad 100 km. Niby nic wielkiego, nawet jeśli nie ma się własnego samochodu. W dobie internetu, telefonów komórkowych i dużej konkurencji na rynku przewozów sprawa wydaje się prosta. Nie, jeśli jest się starszą osobą, w dodatku słabowidzącą.

– Mam 84 lata i naprawdę słabo widzę. Udałam się na nasz dworzec PKS, by się dowiedzieć, jak w piątek mogę dotrzeć do Międzywodzia i gdzie mogę zarezerwować bilet – opowiada szczecinianka.

Z informacji, jakie uzyskała, wynikało, że o 9.15 może skorzystać w firmy KSK. Jednak rezerwacja możliwa jest… jedynie przez internet. W dodatku, jak wyczytaliśmy na stronie internetowej przewoźnika, opłatę trzeba uiścić wcześniej przelewem. Nie ma rezerwacji telefonicznej, jak to ma miejsce choćby w wielu PKS-ach.

– By mieć szansę na miejsce w busie bez rezerwacji, należy się stawić na dworcu z dużym wyprzedzeniem, na zasadzie „kto pierwszy, ten lepszy”. A i to nie daje gwarancji, że się pojedzie – żali się kobieta.

Znalezienie innych kursów do Międzywodzia było kolejnym problemem.

Tekst i fot. ToT

Więcej w poniedziałkowym "Kurierze Szczecińskim" i e-wydaniu z 20 czerwca 2016 r.

Komentarze

Czaki
Takie szukanie całki po okręgu, do takiej firmy od razu powinna zawitać: Inspekcja Transportu Drogowego, skontrolować czas pracy kierowców, oczywiście w obecności Okręgowej Inspektoratu Pracy. Który to Inspektorat powinien skontrolować kierowców, co to za ludzie, czy czasami nie pracują na etatach w komunikacji miejskiej a w wolnym czasie, kiedy powinni odbierać odpoczynek, to prowadzą przewozy u prywaciarza. A wszystko bo jakaś starsza Pani raz w roku chce skorzystać z usługi przewozowej, koszt przewozowej to pewnie około 20zł, koszty prywaciarza po kontroli to pewnie kilkadziesiąt tysięcy. Taniej by było jak by ta Pani pojechała taksówką nad morze. :)
2016-06-20 12:34:09
janek
Re: pasazer, te busiki powyżej 9 miejsc maja ograniczniki max ich predkośc to 100km/h, i szybciej nie mogą
2016-06-20 11:40:13
pasazer
najpierw oplac, badz grubo przed czasem a potem zdezelowanym busem w tloku I nieprzyjemnym zapachu halasie I z predkoscia 130 km /h wyprzedzanie na 3 na czesci drogi nad morze. takie to juz sa realia jazdy kolorowymi busikami prywaciarzy.
2016-06-20 11:34:41
filipinka
Proponowałabym najpierw przyjrzenie się budżetówce,a dopiero jak tam się wymusi zmiany to można sugerować firmom prywatnym. Jeśli już jest podany nr telefonu to ciężko się dodzwonić, a jak już się uda to od palanta na stanowisku urzędnika można usłyszeć, że "wprowadza się nerwową atmosferę". Biletomaty - wykluczające ludzi bez karty czy telefonu z internetem.
2016-06-20 10:38:11
Jacek
Jest sezzon, rotacja pasażerów pomiędzy Szczecin i miejscowości nad morskie jest spora, a większego taboru na te dwa miesiące nie opłaca sie prywaciarzowi zakupć, bo pozostałe 10 miesiecy by stał na parkingu za który tez trzeba zapłacic.
2016-06-20 10:30:00
ziggy
pitolisz jak potłuczony. załóż firmę, skalkuluj kursy i woź tak jak chcesz. mądrować w sieci jest łatwo. a poza tym co to za słowo "prywaciarz"? nie obrażaj ludzi ciężko pracujących na utrzymanie rodzin i dających pracę... "komuszku". i co miło?
2016-06-20 09:48:56
Frontem do klienta.
Przecież każdy wie, że w Polsce nie ma firm, które działają na korzyść klienta. Liczy się zysk, a gdy będzie on pomniejszony przez jedną osobę, która ewentualnie nie poleci firmy znajomym, to i tak na jej miejsce znajdzie się stu nowych klientów.Prywaciarze o tym doskonale wiedzą. Poza tym, konieczność wcześniejszego przelewu i rezerwacji internetowej jest na pewno podyktowana...troską o jakość świadczenia usług dla klientów - to ich ulubiony zwrot. A w krajach, gdzie kapitalizm ma długie tradycje, liczy się każdy klient. Nieważne, czy nowy, czy stary - każdy.
2016-06-20 08:07:50

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
1
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie