Poniedziałek, 27 marca 2023 r. 
1 szczecin
REKLAMA

W końcu przebudują wiadukt

Data publikacji: 25 listopada 2017 r. 21:29
Ostatnia aktualizacja: 19 października 2019 r. 12:06
W końcu przebudują wiadukt
 

Wiadukt na ul. Kuźnickiej w Policach będzie przebudowany. Prace mogą ruszyć już na początku grudnia. Potrwają co najmniej do połowy sierpnia przyszłego roku. W tym czasie droga ta będzie zamknięta. Auta, także te najcięższe, będą jeździły przez ul. Jasienicką oraz Piotra i Pawła. Inwestycja jest niezbędna, bo stan techniczny wiaduktu praktycznie kwalifikuje go do zamknięcia.

Od dawna ruch na wiadukcie wzdłuż ul. Kuźnickiej jest wahadłowy. Wprowadzono tam też ograniczenie nośności do 30 ton. Ta trasa jest niezwykle ważna i dla Zakładów Chemicznych „Police", i dla znajdujących się przy nich  firm. Dziennie przez wiadukt przejeżdża około 170 samochodów ciężarowych.

- Ten wiadukt wymaga natychmiastowego remontu, a nawet natychmiastowego zamknięcia - mówi burmistrz Polic Władysław Diakun. -  Dla bezpieczeństwa wprowadziliśmy na nim ruch wahadłowy - aby ładunek wprowadzany na wiadukt nie był zwielokrotniany przez wymijające się pojazdy. Był on budowany w latach, kiedy nikt nie przewidywał, że będą nim jeździć pojazdy z tak ciężkimi ładunkami, tiry i duże ciężarówki Obciążenie jest dwukrotnie większe od tego, do jakiego był przystosowany. Po remoncie będzie mógł przyjmować cięższe ładunki, będzie więc odpowiadał potrzebom tutejszych firm.

W czwartek 23 listopada podpisano umowę z wykonawcą przebudowy. Będzie nim Energopol Szczecin SA. Firma ta w przetargu złożyła najkorzystniejszą ofertę. A wpłynęły cztery. Najdroższa - na ponad 11 mln złotych. Najtańsza - za ponad 6,7 mln zł. Wykonawca zobowiązał się zakończyć przebudowę do 17 sierpnia 2018 r.

- To istotna umowa dla Polic, ale też istotna dla naszej firmy - mówił Jarosław Przybylski, dyrektor wydziału realizacji budów Energopol Szczecin. - Mamy nadzieję, że mimo napiętego terminu, zdołamy się uporać z realizacją tak, żeby nasz klient był zadowolony.

Gmina o środki na tę inwestycję zabiegała kilka lat. W końcu zdobyła je z programu Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych, za sprawą pozytywnej decyzji marszałka województwa zachodniopomorskiego. Kwota całego kontraktu wyniesie prawie 6,8 mln zł. Inwestycję dofinansuje także firma Kemipol, która ma siedzibę właśnie w pobliżu tego wiaduktu.

Wiadukt zostanie przebudowany na odcinku Trzeszczyn – Jasienica (o długości 176 metrów). W efekcie przebudowy jego nośność ma się istotnie zwiększyć.

Tekst i fot. Agnieszka Spirydowicz

Na zdjęciu: Burmistrz Polic podpisał w czwartek umowę na przebudowę wiaduktu z przedstawicielami Energopolu Szczecin SA.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

najlepszy wykonawca
2017-11-26 11:31:25
jeśli Energopol to po remoncie długo ten wiadukt nie wytrzyma(?)
Obs,ryver
2017-11-26 08:52:42
"ENERGOPOL" i wszystko wiadomo... Wiadukt zacznie się sypać tydzień po podpisach na protkóle odbioru...

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA