Poniedziałek 25 października 2021r. 
REKLAMA

W geście społecznej solidarności. Szczecin murem za Kasią

Data publikacji: 2019-11-23 09:35
Ostatnia aktualizacja: 2020-06-21 17:05
W geście społecznej solidarności. Szczecin murem za Kasią
 

W samo południe. W sobotę. Na pl. Adamowicza. W geście solidarności i wsparcia dla ofiary pedofila w sutannie, walczącej o sprawiedliwą karę dla oprawcy ze zgromadzenia Towarzystwa Chrystusowego oraz tych, którzy kryli jego odrażającą zbrodnię, o zadośćuczynienie. Spotkają się szczecinianie na demonstracji ph. Szczecin murem za Kasią! 

Miała zaledwie 13 lat, gdy ksiądz Roman B. ze zgromadzenia Towarzystwa Chrystusowego uczynił z niej - jak orzekł sąd - niewolnicę. "Stopniowo izolował dziecko od rodziny i przyjaciół. Cynicznie wykorzystał jej sytuację psychiczną i finansową". Traktował jak rzecz, poniżał, głodził i gwałcił. Został uznany winnym przez sądy dwóch instancji. Skazany najpierw na 8 lat pozbawienia wolności, a następnie złagodzono mu karę więzienia o połowę. 

Ten wyrok był bezprecedensowy w historii polskiego sądownictwa, bowiem po raz pierwszy - w styczniu 2018 r. - sąd zdecydował o odpowiedzialności Kościoła, konkretnie Towarzystwa Chrystusowego za przestępstwo duchownego. Wyrok nakazał zapłacenie ofierze pedofila w sutannie 1 milion złotych odszkodowania, a także wypłacanie jej dożywotniej renty w wysokości 800 zł miesięcznie. 

Ta część wyroku utrzymała się w obu sądowych instancjach, czyniąc ją wykonalną. Jednak Zgromadzenie Chrystusowe, żeby uniknąć płacenia odszkodowania za czyny księdza Romana B., złożyło skargę kasacyjną. Będzie rozpatrywana w grudniu br. Przez Sąd Najwyższy. Jednak w kontrowersyjnym składzie. Sędziami będą osoby bezpośrednio związane z interesem Kościoła katolickiego: profesor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, były radca reprezentujący kościół przeciw ofierze pedofilii i sędzia, która niedawno orzekła na rzecz parafii w sprawie o zasiedzenie. Troje sędziów, mianowanych przez nowy KRS. W ich bezstronność trudno wierzyć zarówno ofierze, jak i wspierającej jej społeczności.

- Obawiamy się, że dobór tego składu nie był przypadkowy i może zaważyć na wyroku - mówią organizatorzy ogólnopolskiej akcji ph. #Murem za Kasią. 

W sobotę (23 bm.) spotkają się również w Szczecinie. Na pl. Adamowicza o godz. 12. Przyczynkiem do manifestacji solidarnościowej będzie również fakt, że jeden z ultraprawicowych publicystów opublikował na swojej stronie internetowej dane osobowe Kasi, ofiary księdza-pedofila.

- Nie jesteś sama, Kasiu. Wspieramy cię i jesteśmy z tobą. Każda i każdy z nas mógłby znaleźć się na twoim miejscu. To oprawca wybiera ofiarę, nie odwrotnie. Nie znajdujemy słów na określenie tych, którzy nie szanują twojego prawa do anonimowości i godnego życia oraz tych, którzy próbują uniknąć odpowiedzialności za wyrządzone krzywdy - przekonują organizatorzy manifestacji i zachęcają: - Spotykamy się w sobotę, żeby okazać swoją solidarność. Przynieście ze sobą kartki z napisem #MuremZaKasią. Będziemy domagać się odrzucenia kasacji i podtrzymania wyroku. Pokażmy Kasi, że z nią jesteśmy!

Organizatorami wydarzenia są: szczeciński okręg Lewica Razem, Dziewuchy Dziewuchom oraz Agata Nelska. 

(an)

Fot. organizatorzy

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Wojtek
2020-06-21 16:43:09
Żaneta Kąkolewska!Jakieś lewactwo zapewne jej pomogło w walce ideolo. A po okradzeniu Michalkiewicza w procesie kapturowym nie musi pracować. Chociaż niedawno słyszałeam, że zaczęła narzekać na to, że pieniążki się kończą i nie ma dentystę. No cóż nie zacznie zarabiać tak jak umie najlepiej - na ulicy!
suweren
2020-01-20 18:35:27
Przepraszam wszystkich normalnych za Szczecin. Ale lewactwo jest wszędzie. Oni są jak wszy.
Internauta
2019-11-24 13:30:33
Mam nadzieję, że pani Żaneta Kąkolewska pozwie teraz o odszkodowanie wszystkie te osoby biorące udział w nagłośnieniu jej sprawy + Krystiana Winogrodzkiego. To, że Michalkiewicz powiedział z kim przegrał w sądzie usłyszało na YouTubie kilkanaście tysięcy osób. W Szczecinie mogło być ich kilkanaście, góra kilkadziesiąt. Tych, którzy w całym wywiadzie zwrócili uwagę na nazwisko tej pani - pewnie kilka. Po takich akcjach jak ta i nagłośnieniu sprawy prawicowego Michalkiewicza przez lewicowe media nazwisko Kąkolewska zna już pewnie co drugi szczecinianim. Jeżeli tej pani zależało na anonimowości, to tych czterdziestu pożytecznych idiotów na pewno jej w tym pomogło.
Choroba nienawiści!
2019-11-24 07:18:42
Przyglądając się z boku tym bezsensownym dysputom, złośliwym i głupkowatym kwestiom spornym można zauważyć jak polityczna nienawiść w kraju trawi w każdym aspekcie ten naród, tak jak ogień trawi las.. Osobiście nie mam siły słuchać tych internetowych przekup, które nie zauważają i nie chcą dostrzec dramatu osoby z imienia i nazwiska!!! Nie znam sprawy ale domniemywam że nie jest już kwestią sporna, czy ksiądz coś zrobił lub nie, lecz czy Kościół jako instytucja ma zapłacić odszkodowanie ..
tomek atomek
2019-11-24 01:21:28
lewica kontra tenczowi, swiat staje na glowie
Wiking
2019-11-23 23:51:42
Dalej wstyd dla Szczecina pl.Adamowicza budynia,którego nie zdążono osądzić!!!
Tym którzy stawiają pytania
2019-11-23 23:43:32
o to dlaczego w Szczecinie jest ulica Ofiar Oświęcimia i co te Ofiary zrobiły dla Szczecina odpowiadam - w Szczecinie jest też ulica Bohaterów Getta Warszawskiego - uważajcie żebyśmy nie zaczęli pytać co im zawdzięczamy (poza tym że potrzeba było ukraść ze Szczecina więcej cegieł na odbudowę Warszawy)- uważajcie na to co mówicie bo może was zaboleć bardziej niż nas. Zgodnie z prawem prasowym tekst tego artykułu powinien być oznaczony jako tekst reklamowy względnie sponsorowany - pani Agata Nelska która jest autorem tego paszkwilanckiego tekstu jest zwyczajnie kłamcą i manipulatorem.
A, A, A...
2019-11-23 22:26:24
Ilu z tych Kobiet i Mezczyan co sie po-zbierali... bylo czy jest rowniez Pedofilami ?? No smialo reka w gore...
teść pasierba do @ Olaboga
2019-11-23 21:27:01
"..pederastów kastrować tak jak powiedział Król Europy Donald Tusk". Nieładnie "niedomówiać", król chciał kastrować tylko chemicznie, nie chciał obcinać "nabiału" -ogromna różnica.... ".wskutek gwałtownych awansów" i kłamstwa; "- Podjąłem decyzję o tym, że chcę być dalej polskim premierem - powiedział w programie „Tomasz Lis na Żywo” Donald Tusk. Odniósł się w ten sposób do spekulacji na temat ewentualnego kandydowania na stanowisko szefa Komisji Europejskiej."
Olaboga
2019-11-23 20:32:43
Pedofili utylizować, pederastów kastrować tak jak powiedział Król Europy Donald Tusk, niestety nie zdążył wskutek gwałtownych awansów.
@ Lewactwo
2019-11-23 18:26:38
Tylko jakbyś nie zauważył to każdy klecha mianuje się twoim pasterzem i strzyże ciebie biedna intelektualnie owieczko :)))
Lewactwo
2019-11-23 16:21:43
Każda okazja dobra żeby walczyć z Kościołem, a pedofilii wszędzie Indziej nie widzicie i przeciw niej nie protestujecie bo tak naprawdę macie w dupie krzywdę innych szczególnie dzieci
Logiczny
2019-11-23 16:20:31
Nie ma żadnych dowód że w czasie tamtych czynów ktokolwiek poza pokrzywdzoną i tym zwierzęciem wiedział o tym, także na jakiej zasadzie zakon a nie ten kto popełnił zbrodnię ma płacić. Czy gdy dziecko się utopi na basenie to poza karą więzienia to odpowiedzialny za to ratownik płaci rodzicom czy właściciel basenu czyli w Polsce w 90% gmina lub powiat? Czy gdy kierowca tira po narkotykach wjedzie w dom to za szkody płaci właściciel firmy transportowej? Ludzie kościół ma swoje za pazurami, biskupi są oderwani od rzeczywistości, wydaje się im że są święci, przemawiają jakby sami z Bogiem rozmawiali, ale dlaczego niszczy się zakon, który dał tyle dobrego, szczególnie Poloni. Nie ważne co, ważne że lewica może zaatakować kościół, a jak za ich rządów rozdali swoim pół kraju, za darmo oddali firmy, korupcja były taka jak Azji, to wtedy im kościół pasował i nawet konkordat podpisali. Ludzie...
@Do niżej komentujących ku rozwadze...
2019-11-23 15:44:02
Trochę nieścisłości jest w Twoim tekście. Ta kobieta miała trzech mężów, ale dzieci z dwoma. Tzn. pierwszemu mężowi nie mówiła, że pierwsze dziecko nie jest jego. Zaciążyła drugi raz podczas pierwszego małżeństwa, znów nie z mężem. Zażądała rozwodu. Jak pierwszy mąż chciał kontaktów z pierwszą córką, to zrobiła badanie genetyczne, żeby się odczepił. Wyszło, że ojcem jest ten od drugiego dziecka.
beee
2019-11-23 15:31:11
włazisz na pole minowe - liczysz się z tym, że wylecisz w powietrze. wysyłasz dziecko do kościoła - narażasz je na bliski kontakt ze sługą bożym. to chyba logiczne. chcecie uchronić dzieci przed dewiantami - zlikwidować kościół
Filipinka
2019-11-23 15:29:09
Miłosierdzie dla księży pedofilów, pogarda dla ich ofiar? Dziękuję za taki kościół. Nijak nie potrafię skąd w was się bierze ta moralna wyższość nad innymi narodami, nad innymi religiami.
Do niżej komentujących ku rozwadze...
2019-11-23 15:00:16
Czego jeszcze nie rozumiecie w kraju w którym wzór rodziny stanowi facet z kotem oglądający rodeo lub kobieta mająca troję dzieci z trzema różnymi facetami. Wzorem uczciwości jest facet który wynajmuje pokoje na godziny w celach modlitewnych. Katolickie wartości reprezentuje poseł korzystający z usług prostytutek i jak przypuszczam z antykoncepcji ( zgodnie z nauką kościoła ) - czasem panience płaci a jak nie ma kasy to nie płaci. Oczywiście pieniążki wydaje nie w szarej strefie tylko w legalnym obiegu gospodarczym z paragonem. Jest takie powiedzenie czemuś biedny boś głupi a jeśliś biedny to zmień kanał w TV bo może cię okłamują lub przynajmniej wyjdź z domu i zobacz jak jest na zewnątrz. Może problemem jest nie cygaro za 12 zł i ośmiorniczki po 30 zł kilogram lub to, że ktoś lubi przeklinać ? Może problemem jest transport krawatu samolotem za bagatela 60 000 zł etaty dla dwórek po 80 000 miesiąc i tysiące podobnych sytuacji - może dając się kupić za 500 zł na dziecko jesteś zwykłym frajerem dającym głos praktycznie za nic ? Dziecko do zgwałcenia też oddasz księdzu za 500 ???
durnie
2019-11-23 14:55:21
Gwałcicie ją po raz kolejny.
ważny ktoś
2019-11-23 14:36:00
Wyjątkowy degenerat bo nie grzejący się ja wy w promieniach odbitych od Kasi.
Jaknieteraztokiedy
2019-11-23 14:27:49
Oczekuje,ze wsparcie pokaza tez ci, ktorzy tak glosno krzycza o obronie dzieci,polskiej rodziny, normalnosci,honorze i Bogu.
@Marek
2019-11-23 14:12:59
Do Marek A ja życzę wszystkim dotkniętym "klątwą" Pana Marka, aby za sprowadzone przez nią cierpienia zainkasowali od niego,1 milion i 800 zł. dożywotniego zasiłku, tak jak "Kasia" od zakonu
do ważny ktoś
2019-11-23 14:10:12
ważny ktoś, wyjątkowy z ciebie degenerat. pewnie ksiądz?
@Marek
2019-11-23 14:02:13
To księża pewnie komentują, albo ich kolesie prokuratorzy od ciumków i bioenergoterapii - czyli łapania dzieci za krocze.
Do zartownisiow
2019-11-23 13:55:03
Trzynastoletnie dziecko bylo gwalcone przez ksiedza- a was sie zarty trzymaja?Ta kobieta zasluguje na wsparcie z kazdej strony.Tylko glupi i okrutni beda minimalizowac problem pedofilii.Slabo sie robi jak sie czyta niektore komentarze.Wszystkim,ktorzy 'otwieraja oczy' na wystepki ksiezy i ich obroncow- bardzo dziekuje.Bez Was byloby strasznie.
toi toi
2019-11-23 13:54:10
tyle lat mieszkała tam, wychodziła do szkoły,na zakupy, kiała swoje klucze, jezdziła z nim na pielgrzymki...tysiace razy mogła uciec gdyby było jej tak tragicznie... to jakaś farsa
Marek
2019-11-23 13:35:55
Czytając komentarze kpiących z tragedii proszę Boga oby wam zadał karę tak bolesną jak cierpienie tej dziewczynki OBY SIĘ SPEŁNIŁO !!!!!!!!
ważny ktoś
2019-11-23 13:11:14
Do wyzywającego od idiotów. A co nie należy się?
ważny ktoś
2019-11-23 13:06:29
Kasia, kiedy w Tańcu z Gwiazdami?
@ hmm
2019-11-23 12:58:31
A co? Masz w Szczecinie ulicę Ofiar Oświęcimia, co te ofiary zrobiły dla tego miasta?
Do ważny ktoś
2019-11-23 12:28:52
Do ważny ktoś-jesteś IDIOTĄ !!!! Całym sercem z Kasią...
Oczy szeroko otwarte
2019-11-23 12:04:32
Brawo!
Pytalski
2019-11-23 11:38:39
"ultraprawicowych publicystów" xdddd Na jakiej podstawie autor artykułu (anonimowy, najwyraźniej wstydzi się swojego imienia i nazwiska) użył słowa "ultra"? Bo ma inne poglądy niż anonimowy autor artykułu?
Paragraf
2019-11-23 11:31:56
Dziewuchy, kiedy okażecie gest solidarności i wsparcia dla starszej pani potrąconej na przejściu dla pieszych przez pana Piotra Najsztuba, prowadzącego samochód bez prawa jazdy i ważnych ubezpieczeń?
Paragraf
2019-11-23 11:25:48
No tak, Lewica, Dziewuchy... Sami swoi... Powiedzieć: mało rzetelny artykuł, to nic nie powiedzieć. Przebieg zdarzeń jest mało realny... Dla formalności, prawdziwe personalia pani Żanety, jako ofiary, opublikowała już w roku 2009 gazeta „Fakt”. Pan Stanisław Michalkiewicz podał w ostatnich dniach dane osobowe pani Żanety, jako swojego wierzyciela - to efekt skandalicznego wyroku sądu w sprawie dotyczącej opinii pana Stanisława na temat równie skandalicznego wyroku sądu w ww. sprawie księdza-pedofila (180 tys. zł!). P.S.Pozdrowienia i wyrazy szacunku dla pana Stanisława Michalkiewicza.
!
2019-11-23 11:10:22
Piętrowym zboczeńców -tak. Wykorzystywać to do walki politycznej - nie!
hmm
2019-11-23 11:02:48
w Szczecinie plac Adamowicza ?!
ważny ktoś
2019-11-23 10:12:39
Kiedy rondo Kasi w Szczecinie?
ważny ktoś
2019-11-23 10:10:39
Kasia na prezydenta!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ