Czwartek, 13 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

W Dobrej druga tura, a przed nią sojusz

Data publikacji: 27 października 2018 r. 13:25
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:23
W Dobrej druga tura, a przed nią sojusz
Fot. Agnieszka Spirydowicz  

W Dobrej (powiat policki) jeszcze trwa wyborcza walka o fotel wójta. Do drugiej tury przeszły: urzędująca wójt Teresa Dera (z wynikiem 47,65% głosów) oraz Magdalena Zagrodzka (34,27%). Z tego wyścigu odpadła już Ewa Głowacka (18,08%), ale to właśnie jej wyborcy mogą wpłynąć na ostateczny wynik wyborów na to stanowisko. W sobotę (27 października) na konferencji prasowej ogłoszono, że Komitet Wyborczy Ewy Głowackiej Lokalni popiera w drugiej turze Magdalenę Zagrodzką i wspólnie z nią (w roli wójta) chce realizować także swój program.

- Nasze programy są bardzo podobne, dlatego decyzja jest właśnie taka - powiedziała Magdalena Zagrodzka. - Do wyborów w tej drugiej turze przystępujemy razem. 

Potwierdzała to Ewa Głowacka. Ale przyznawała też, że jej komitet brał pod uwagę także sojusz z obecnie urzędującą wójt Teresą Derą.

- Uważamy, że wspólnie dla mieszkańców możemy więcej - mówiła odnośnie podpisanego w sobotę (27 października) porozumienia. - Nie ukrywam, że rozmawialiśmy z komitetem pani Teresy Dery, ale niestety nie udało nam się dojść do porozumienia. Były niektóre punkty zbieżne, ale nie daty realizacji. Nam zależało na szybszym rozwoju, na realizacji programu według naszego harmonogramu. Na kilku kluczowych dla nas sprawach się oparliśmy, ale nie znaleźliśmy porozumienia.

Magdalena Zagrodzka przypomniała także o swoim, jak zapewnia, najważniejszym punkcie programu.

- Dla nas najważniejszy jest plan zagospodarowania, to sprawa kluczowa - mówiła.

Ale już wiadomo, że nawet połączone siły komitetów Magdaleny Zagrodzkiej i Lokalnych nie będą miały większości w nowej radzie gminy. 

- Przy dobrych projektach będziemy szukać sprzymierzeńców - zapowiada Magdalena Zagrodzka. - Każdy radny, mając na uwadze dobro mieszkańców, podejmie słuszną decyzję. ©℗

Tekst i fot. Agnieszka Spirydowicz

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

swojak
2018-11-01 14:13:02
Zasiedzenie nie jest dobrą rzeczą w sprawowaniu władzy,dlatego też uważam że wprowadzenie młodej energicznej świeżo patrzącej na rozwój gminy osoby jest jak najbardziej wskazane. A tak na marginesie czas najwyższy skończyć już z układami jakie stworzyła wokół siebie panująca jeszcze obecna wójt....
Ela
2018-10-29 10:41:39
Nie wiem czy Pani kierownik od promocji będzie dobrą Panią Wójt. Z roku na rok jest ładniej i lepiej w gminie a Wy chcecie nie wiadomo czego, chyba CUDU.
Krzysztof z Bezrzecza
2018-10-27 20:54:00
LOKALNI zachowali się profesjonlnie. Przedstawili swoje propozycje obydwu kandydydatom i nie robią z tego tajemnicy. Po prostu Zagrodzka chce coś zrobić dla Mieszkańców a Dera chce tylko konserwować stary układ. No to jasne że jej nie po drodze z Lokalnymi.
lustro
2018-10-27 19:58:27
głowacka gra trochę jak PSL- sojusz to z tym ,to moze z tamtym ale generalnie z tym kto da wiecej.....nie podoba mi sie to i załuje ze zagrodzka idzie na układ z ta panią...czyzby to oznaczało ze głowacka wyrwała od niej wiecej niz od dery???
Chop
2018-10-27 19:54:05
Pierdu Pierdu i tak Pani Teresa wygra
Mieszkaniec Dobrej
2018-10-27 14:18:55
Pierwszy raz od wielu lat jest nadzieja na rozbicie układu jaki stworzono w Dobrej..

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA