czwartek, 24 maja 2018.
Strona główna > Wiadomości > W czwartek przyjedzie Nowacka

W czwartek przyjedzie Nowacka

W czwartek przyjedzie Nowacka
Data publikacji: 2015-10-20 07:49
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-09 23:26
Wywietleń: 300 29716

Barbara Nowacka przyjedzie w czwartek do Szczecina i Koszalina. Kilka dni przez wizytą liderki Zjednoczonej Lewicy na Pomorzu Zachodnim kandydaci ZL mówili o konieczności budowy mieszkań komunalnych i wyrównywaniu szans między różnymi ośrodkami akademickimi.

Zdaniem Adama Ostolskiego, lidera listy Zjednoczonej Lewicy do Sejmu w okręgu szczecińskim, polityka mieszkaniowa rządu PO-PSL się nie sprawdza.

- 43 proc. ludzi między 18. a 35. rokiem życia mieszka z rodzicami, to dwa razy więcej niż w Niemczech i 20 razy więcej niż w Danii - podkreślał w poniedziałek na konferencji prasowej w Szczecinie Adam Ostolski. - 5,5 mln Polaków mieszka w domach o złym stanie technicznym, bez kanalizy lub w mieszkaniach przeludnionych - dodał.

Jego zdaniem, w ostatnich latach wielkie pieniądze zostały wpompowane w banki i firmy deweloperskie, a problem dostępu do mieszkań nie został zażegnany. Lewica proponuje więc stworzenie Narodowego Programu Budowy Mieszkań Komunalnych za 16 mld zł, pomoc frankowiczom i wprowadzenie zakazu eksmisji na bruk.

Czesława Christowa, kandydatka Zjednoczonej Lewicy do Senatu, zapowiedziała, że jeśli 25 października wygra wybory parlamentarne, to będzie walczyć w parlamencie o zwiększenie nakładów na naukę. Kandydatka zwraca uwagę m.in. na to, że marginalizowane są małe ośrodki akademickie. I to musi się zmienić.

- Nie pozwolę, by takie ośrodki naukowe jak Szczecin były dyskryminowane w podziale środków - podkreślała Christowa.

Barbara Nowacka, liderka Zjednoczonej Lewicy, w czwartek odwiedzi Pomorze Zachodnie. Przed południem będzie w Koszalinie, a około g. 12 w Szczecinie.

©℗

(masz)

Komentarze

Danuta Surowa-Mizancew
Gdzie będzie spotkanie w Koszalinie?
2015-10-20 17:08:01
Piotr82
Kocham merytoryczne wypowiedzi na temat takie jak w komentarzach. Jak na razie merytorycznie Ostolski jest najlepszym kandydatem i będę na niego głosować
2015-10-20 07:32:00
pimpek11
BOZE CHRON nas przed KOMUNISTAMI - ICH DZIECMI I WNUKAMI !!!!
2015-10-20 07:01:23
dareczek66
bedzie tez LESZEK?-dla SZCZECINA -zrobil wiecej zlego nic dobrego!!-zerwany kontrak NORWESKI-na polecenie ROSJI !!! aresztowanie dyrektorow i zamkniecie STOCZNI SZCZECINSKIEJ -SZCZECINIANIE podziekujmy im za to!!!
2015-10-20 06:58:06
tom
kibel w mieszkaniu, ciepla woda, CO, wentylacja, prad, nawet wielka plyta -to wynalazki prywaciarzy. Pamietam jak w latach 80-tych chodzilem po Pogodnie. Male domki byly wlasnoscia jednej rodziny i wygladaly przyzwoicie. Duze poniemieckie domy byly komunalne i tez tak wygladaly jak teraz komunalka -walace sie. Szczecinski TBS (pani sp Blidy z SLD) ma od roku propozycje dla osob z dochodami do 12-16.000zl. Jak ja bede mial 16.000 to wybuduje sobie dom bez ich partycypacji. Inna lewica PIS wcale nie jest "gorsza" od SLD. Zafundowali 800 miejsc pracy w CBA -roczny budzet 108.000.000zl
2015-10-20 06:24:56
Nieźle
PiSowi zarzucali, że robi kampanię na trumnach (smoleńskich), a tu widać, że ktoś całkowicie wypłynął w mediach na nazwisku. Fiu, fiu, nieźle.
2015-10-20 06:12:37