Piątek 27 stycznia 2023r. 
REKLAMA

Uznanie za uratowanie kobiety i jej syna

Data publikacji: 2019-09-07 09:16
Ostatnia aktualizacja: 2019-09-09 12:22
Uznanie za uratowanie kobiety i jej syna
 

Komendant Powiatowy Policji w Sławnie nadkom. Andrzej Kamoda podziękował trzem mężczyznom, którzy uratowali topiących się w Rusinowie koło Jarosławca. Do gratulacji przyłączyli się również pierwszy zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Sławnie mł. insp. Damian Kulczycki i zastępca Wójta Gminy Postomino Aleksandra Kurek.

Do dramatycznej sytuacji doszło 11 sierpnia w Rusinowie. Na plaży wypoczywali z rodzinami Piotr Jankowski i bracia Tomasz i Gabriel Kowal. W pewnej chwili żona jednego z mężczyzn zauważyła kobietę, która obok falochronu, na niestrzeżonej plaży nagle zniknęła pod wodą. Mężczyźni natychmiast ruszyli na pomoc. W trakcie prowadzonej akcji, okazało się również, że pomocy potrzebował 8-letni syn kobiety. Tylko dzięki zdecydowanemu i szybkiemu działaniu, udało się uratować tonących.

Nadkom. Andrzej Kamoda wyraził uznanie dla ratowników, zapewniając że ten bohaterski czyn pozostanie w pamięci jako przykład bezinteresownego poświęcenia dla innych.

Piotr Jankowski, Tomasz i Gabriel Kowal za swoją bohaterską postawę zostali nagrodzeni upominkami i pamiątkowymi dyplomami.

(k)

Fot. policja

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Adam z Raju
2019-09-07 20:18:35
Bo Ewy to "najlepiej potrafia myslec"... gdy Facetow chca wy-ro-lo-wac !!
!
2019-09-07 11:43:35
Głupich nie sieją, ale żeby narażać zdrowie dziecka, to już szczyt. Ludzie, opamiętajcie się, życie macie tylko jedno!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA