Czwartek, 22 lutego 2024 r. 
REKLAMA

Uznam Arena nareszcie gotowa

Data publikacji: 31 grudnia 2020 r. 17:21
Ostatnia aktualizacja: 03 stycznia 2021 r. 19:46
Uznam Arena nareszcie gotowa
Fot. UM Świnoujscie  

Nowy obiekt sportowo-rekreacyjny na mapie naszego miasta - Uznam Arena - jest już po pierwszym odbiorze. Wykonawca ma także pozwolenie na użytkowanie, które wydaje Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego. A to oznacza, że lada dzień rozpocznie się odbiór ostateczny - czyli w fachowym języku - odbiór przez Zamawiającego przedmiotu zamówienia.

- W pierwszej połowie stycznia 2021 roku Uznam Arena zostanie przekazana w administrację Ośrodkowi Sportu i Rekreacji „Wyspiarz”. Niestety, w tej chwili nie wiadomo, kiedy będzie można korzystać z obiektu. To uzależnione jest od poluzowania obostrzeń rządu w związku z Covid-19 - podają w Biurze Informacji i Konsultacji Społecznych.

W obiekcie są baseny (niecka dla dzieci i dorosłych; ta druga z ruchomym dnem, dzięki czemu można regulować głębokość), siłownia, sala sportowa z miejscami dla publiczności i ścianką wspinaczkową (ścianka powstała w ramach Budżetu Obywatelskiego). Dodatkowe boisko znajduje się także na zewnątrz budynku. Uznam Arena jest łącznikiem połączona z sąsiadującą szkołą - Centrum Edukacji Zawodowej i Turystyki. Jednym z etapów inwestycji (już zakończonym) była także rozbudowa samej szkoły. Placówka powiększyła się o nowoczesną, w pełni wyposażoną pracownię gastronomiczną wraz z zapleczem kuchennym, zapleczem sanitarnym oraz trzy nowe sale wykładowe.

Wykonawcą inwestycji jest dobrze już znana na świnoujskim rynku firma MIRBUD ze Skierniewic. MIRBUD był już u nas wykonawcą nowego przedszkola miejskiego przy ulicy Bydgoskiej, modernizacji samej ulicy Bydgoskiej. Aktualnie buduje również Zakład Opieki Długoterminowej, także przy ulicy Bydgoskiej.©℗

BaT

 

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

observator
2021-01-03 19:45:23
Obiekt oczywiście jak najbardziej potrzebny.
fin
2020-12-31 20:53:43
Już myślałem że to w Płotach ale podpis zdjęcia świadczy że dla Niemców
Marcin
2020-12-31 20:14:49
A kiedy przerobią to cudo na szpital?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA