poniedziałek, 24 września 2018.
Strona główna > Wiadomości > Uważajcie na parkowego strzelca!

Uważajcie na parkowego strzelca!

Uważajcie na parkowego strzelca!
Data publikacji: 2018-06-25 06:55
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:41
Wywietleń: 3403 334939

Pierwsze sygnały dotyczyły Parku Leśnego Arkońskiego: trasy w kierunku leśniczówki „Biała” i sąsiedztwa jeziora Głuszec. Jednak teraz mężczyzna strzelający z wiatrówki – najwyraźniej – przeniósł się bliżej centrum Szczecina. Wiele wskazuje na to, że w piątek ranił ptaka tuż przy przystanku autobusowym na ul. Słowackiego.

W ubiegłym tygodniu do redakcji dotarły pierwsze sygnały na temat niepokojąco się zachowującego, niewysokiego, około 60-letniego mężczyzny. Był widywany w sąsiedztwie ławek rozstawionych wzdłuż trasy spacerowo-rowerowej Parku Leśnego Arkońskiego, w kierunku Głębokiego. Gdy jedni ze świadków widywali go w rejonie jeziora Głuszec, to inni – bliżej leśniczówki „Biała”. Według wszystkich relacji mężczyzna strzelał w stronę drzew: czasem z procy, częściej z wiatrówki.

– Spotkałam go podczas poobiedniego spaceru, dwa-trzy razy. Znajomi przyznali, że nie tylko ja na niego trafiam. Nie wiem, czy strzela na oślep, czy mierzy do zwierząt. Raz go zapytałam, czy zdaje sobie sprawę z tego, co robi. W odpowiedzi usłyszałam: „Przychodzę tu odpocząć”. Z takim spojrzeniem i tonem, że… Było to bardzo niepokojące! – wspomina pani Wiktoria, nasza Czytelniczka. ©℗

Cały artykuł w „Kurierze Szczecińskim”, e-wydaniu i wydaniu cyfrowym z 25 czerwca 2018 r. 

Arleta Nalewajko

Fot. archiwum

Komentarze

Snajper
Biorę swoją wiatrówkę i wyzywam łachudrę na pojedynek snajperski. Jak tylko go zobaczę, to załaduję mu śrut w tyłek. Będziecie mieli Szczeciński pojedynek niczym w filmach!
2018-06-26 13:19:15
@k12
No przeciez juz kombinują by wszystkie wiatrówki byly zakazane. Nowa uobia cofa nas dalej niż prl. Kokejny krok tak jak w Anglii będą noże. Tak, tam nie wolno mieć nawet scyzoryka do przecięcia żyłki w wedce. Już obecnie zakazano używania wykrywaczy metali. Też była szkodliwość. Śmieszne jest to że to PO dało ludziom lekkie ulgi które pis zamierza zabrać. Dziwnym trafem prowokator od wiatrówki to nie młody koleś ale właśnie piernik. Daje do myślenia.
2018-06-25 13:08:09
*
Jak nic jakiś prawicowy oszołom z ONR
2018-06-25 11:04:30
bieta
Co na to policja? Lepiej ścigać piwoszy na Łasztowni?
2018-06-25 11:02:57
k....k12
zapłoneły wysypiska śmieci. Akurat ma byc procedowana jakaś nowa ustawa śmieciowa, a że zbiegło sie w czasie, to zwykły przypadek. Ktoś strzela z wiatrówki, niby widzieli, słyszeli, ale geba nie do zidentyfikowania, może mają wysmażoną kolejną ustawe, tym razem ograniczającą dostep do tego typu broni, wiec wypuszcza sie umyślnego, nagłaśnia medialnie i tłumaczy durnemu ludowi, że to dla jego dobra coś sie ogranicza, utrudnia, obrzydza, zniecheca itd itp
2018-06-25 10:27:36
ll
kolejny nawiedzony prawilniak,do afganistanu i syrii paszoł tam sie wystrzelasz ,a nie atakujesz bezbronne zwierzęta, policja powinna sie zajac ta sprawa,trafisz w autobus w szybę i juz bedziesz miec zarzuty
2018-06-25 09:37:47
dr. psych
Pewnie zapomniał zażyć leki. Stąd te niepokojące zachowania.
2018-06-25 08:26:18
-
Ludzie nie mają aparatów w telefonach, ani nie znają numeru policji? Pewnie jakiś były SBek wspomina swoje czasy.
2018-06-25 08:12:53