sobota, 21 lipca 2018.
Strona główna > Wiadomości > „Uwarzajcie na rzony i dzidzie – Alibaba kronrzy!!!”

„Uwarzajcie na rzony i dzidzie – Alibaba kronrzy!!!”

„Uwarzajcie na rzony i dzidzie – Alibaba kronrzy!!!”
Data publikacji: 2017-10-19 07:05
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:29
Wywietleń: 2557 297231

„Uwarzajcie na rzony i dzidzie – Alibaba kronrzy!!!” (pisownia oryginalna) – tak nazwana wiadomość była hitem Internetu w czasie minionych wakacji. Sprawa może mieć finał w sądzie. Zawiadomienie do prokuratury złożył Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.

Na stronie internetowej Spotted Koszalin pojawiły się mrożące krew w żyłach informacje, że na koszalińskiej giełdzie handlowo-towarowej kobiety są porywane pod pozorem skorzystania z przymierzalni w samochodzie. Teraz wspomniany ośrodek zawiadamia, że wszczęte zostało postępowanie prokuratorskie wobec administratora Spotted Koszalin.

Na swym fb organizacja pisze o sprawcy zamieszania: „Twierdził, że ma dowody na to, iż muzułmanie pochodzenia arabskiego porywają na rynku w Koszalinie kobiety. Bzdurną opowieść przeczytało ponad 4 miliony ludzi, kilka tysięcy uwierzyło w nią i zamieściło anty-islamskie wypowiedzi”.

Groźby wobec osób pochodzenia arabskiego sprawiły, że – jak podają autorzy na fb – „Prawnicy z naszego Ośrodka postanowili złożyć zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez właściciela Spotted Koszalin. Dzisiaj dostaliśmy informację o wszczęciu dochodzenia, mamy nadzieję, że pan administrator poczuje na własnej skórze, jak to jest być napiętnowanym. Grozi mu kara 3 lat więzienia”.

Dodajmy, że polszczyzna z błędami ortograficznymi wzbudziła wątpliwości wielu czytelników wakacyjnego newsa. A zawarte informacje nie znalazły żadnego potwierdzenia na policji. ©℗

(m)

Fot. Robert Stachnik/Archiwum

Komentarze

kibic
żon w wakacje nie upilnujecie bo one lubią alibabke i ten ostry sport.
2017-10-19 21:50:17
pecunia non olet
Czy to ten sam ośrodek monitorowania kierowany przez Rafała Gawła skazanego w pierwszej instancji na 4 lata więzienia za nieprawidłowości finansowe?
2017-10-19 15:40:38
Henryk
Żeby brać dużą kasiorkę to trzeba się wykazać - pisze takie coś błazeński donos i godnie oszust żyje!!!!!
2017-10-19 15:21:38
wq
Ciekawe co zrobi sąd? Moim zdaniem powinien tych od monitorowania wysłać na bliski wschód, niech się tam przyjaźnią z arabami.
2017-10-19 09:57:17
mieszkaniec
Tak właśnie kończą się fake newsy a niektórzy to kupuja w ciemno, co ciekawe nie słyszałem o tym nawet,może dlatego że nie czytam takich stron tylko wiarygodne informację ,4 miliony, a ile osób w Stanach czytało ruską propagandę przed wyborami ,dużo więcej, podobnie u nas 2 lata temu...
2017-10-19 08:01:45
]
Czy mógłby ktoś podać jakieś przykładowe adresy internetowe ośrodków monitorowania zachowań rasistowskich i ksenofobicznych w krajach arabskich?
2017-10-19 07:33:17

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
24
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Józef Miszczuk
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy