Sobota, 02 marca 2024 r. 
REKLAMA

Uwaga, weekendowe zmiany w komunikacji!

Data publikacji: 11 maja 2018 r. 14:43
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:10
Uwaga, weekendowe zmiany w komunikacji!
 

Weekendowe wydarzenia w Szczecinie spowodują  utrudnienia w ruchu. Pierwsze zmiany zostają wprowadzone od godz.17 w piątek 11 maja. 

Piknik nad Odrą będzie się odbywał 12- 13 maja na ul. Wałów Chrobrego i ul. Jana z Kolna, ale już od godz.17 w piątek 11 bm. nastąpi zmiana trasy na linii tramwajowej 6 oraz linii autobusowych 70 i 526. Będzie obowiązywać do godz. 4:30 w poniedziałek 14 bm.

* Linia 6 kursowanie zostanie zawieszone,

* Uruchomiona zostanie dodatkowa linia tramwajowa 16 , kursująca na trasie: z Pomorzan trasą linii 6 do ul. Wyszyńskiego dalej Bramę Portową – Niepodległości – plac Żołnierza Polskiego – plac Hołdu Pruskiego – Matejki – Malczewskiego – Parkowa – Dubois, do przystanku „Dubois”, dalej trasą linii 6 do Gocławia wg specjalnego rozkładu jazdy z częstotliwością kursowania co 12 minut,

* Linia 70 od 11 maja od godz. 17:00 kursować będzie w kierunku Urzędu Miasta, objazdem przez ul. Wyszyńskiego - Niepodległości - pl. Żołnierza Polskiego - Matejki - pl. Rodła i dalej swoją trasą. Pominięte zostają przystanki: Admiralska, Urząd Wojewódzki, Starzyńskiego. Uruchomiony zostanie przystanek na ul. Matejki na wysokości Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza. Przystanek "Wyszyńskiego” przeniesiony do zatoki na ul. Wyszyńskiego.

* W kierunku Kamieniec autobusy kursują trasą: pl. Rodła, Wyzwolenia, pl. Żołnierza, Farna, Sołtysia, Wyszyńskiego, nabrzeże Wieleckie i dalej swoją trasą. Przystanek Starzyńskiego zostaje przeniesiony do zatoki na pl. Żołnierza przy skrzyżowaniu z ul. Farną. Nieczynne przystanki: Teatr Współczesny, Jarowita. Autobus kursuje wg normalnego rozkładu jazdy.

Od 11 maja od godz. 17:00 do 14 maja do godz. 4:30 wyłączone z ruchu będą ulice: Komandorska (na odcinku od Hotelu Focus do ul. Jana z Kolna), Admiralska (od ul. Jarowita do ul. Jana z Kolna), Jana z Kolna (od ul. Kapitańskiej do bulwar Piastowski, na wysokości Trasy Zamkowej), Jana z Kolna (od mostu Długiego do ulicy Kapitańskiej, zjazd z Trasy Zamkowej (na kierunku od placu Żołnierza do ul. Jana z Kolna). Pomiędzy ulicą Dubois a ul. Kapitańską możliwy będzie wjazd dla pojazdów dojeżdżających do posesji. W ciągu ulicy Storrady zostanie wprowadzony ruch dwukierunkowy.

Objazd zostanie poprowadzony ulicami: Dubois, Parkowa, Malczewskiego, Matejki, pl. Żołnierza Polskiego, Trasa Zamkowa.

Od 12 maja od godz. 5:00 do 13 maja do godz. 23:00 wyłączony z ruchu będzie pl. Żołnierza (odcinek ścieżki rowerowej wraz z lewym pasem jezdni, przyległym do Alei Kwiatowej i parking przy Sądzie Okręgowym ) oraz plac Lotników, gdzie będzie się odbywał Piknik Skandynawski.

Przejazd Gryf Maratonu 2018 planowany jest 13 maja od godz. 8:00 do 16:00 następującą trasą: od ulicy Czerwonej (przy SP 74 ) w kierunku Dębów Krzywoustego następnie ulicą Chłopską do Puszczy Bukowej, ulicami Świętochowskiego, Agnieszki i powrót Czerwoną. Kolejne przejazdy odbędą się 10.06, 2.09 i 30.09.

W niedzielę 13 maja zaplanowana jest Procesja Fatimska od godz. 18:40 do 19:30 trasą: kościół św. Józefa, ul. Połabska, Boczna, Starkiewicza, Grudziądzka, św. Józefa, Połabska.

(g)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

wq
2018-05-12 06:37:45
Wszystko fajnie, tylko dlaczego znowu blokują miasto? Zamiast zamykać pl.Żołnierza i Jana z Kolna, imprezy powinny odbywać się na Łasztowni. Miasto pompuje tam pieniądze, bo to takie cudo, na takie właśnie okazje.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA