W czwartek (20 czerwca) kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej muszą się liczyć w Szczecinie z utrudnieniami związanymi z licznymi procesjami religijnymi. Wstrzymania ruchu będą przeprowadzane przez służby dynamicznie.
W godz. 10 – 12 odbędzie się procesja główna z okazji Bożego Ciała. Trasa: Bogurodzicy bazylika – św. Wojciecha – pl. Zwycięstwa – ks. kard. Wyszyńskiego – Sołtysia- Grodzka – plac katedralny przy katedrze św. Jakuba.
- Utrudnienia mogą się pojawić także w innych miejscach w okolicy kościołów. Prosimy kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności, a pasażerów komunikacji miejskiej o cierpliwość - apeluje Hanna Pieczyńska, rzecznik prasowy Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego.
Procesie diecezjalne:
Parafia pw. Świętej Rodziny w godz.10 – 11.30: Królowej Korony Polskiej – Monte Cassino – Ogińskiego – do figury św. Jana Pawła II na Jasnych Błoniach – Szymanowskiego – Monte Cassino – Królowej Korony Polskiej;
Parafia pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w godz. 10.15 – 13.30 (utrudnienia dla linii autobusowych nr 55, 64): Gradowa – Srebrna – Widzewska – Dmowskiego – Tokarska – Mechaniczna - Srebrna;
Parafia pw. Świętej Trójcy w godz. 10.15 – 11.30 (utrudnienia dla linii 60, 74, 75, 105): Szeroka – rondo ks. Piotra Prymy – Misia Wojtka – Żyzna – Szeroka - rondo ks. Piotra Prymy;
Parafia pw. Świętego Krzyża w godz. 11– 13: Wieniawskiego – Syrokomli – Brodzińskiego – św. S. Kostki – Wieniawskiego – kościół;
Parafia pw. Świętego Maksymiliana Marii Kolbego w godz. 10.50 – 13 (utrudnienia dla linii 53): Włościańska – Budziszyńska – Dobrzyńska – Inowrocławska - Włościańska;
Parafia pw. Matki Bożej Jasnogórskiej w godz. 11 – 13: Orawska – Legnicka –9 Maja – Ruska – Orawska – kościół;
Parafia pw. Św. Andrzeja Boboli w godz. 11.15-13: Pocztowa – Boh. Warszawy – 5 Lipca –
Bolesława Śmiałego – Żółkiewskiego – Boh. Warszawy – Pocztowa - kościół;
Parafia pw. M. B. Różańcowej w godz. 11.30 – 13 (utrudnienia dla linii 60)i: Lwowska – Krakowska – Poronińska – Zyndrama z Maszkowic – Chobolańska – Braniborska – Lwowska;
Parafia pw. św. Józefa w godz. 11.30 – 13.15 (utrudnienia dla linii 11, 12, 53): Połabska – Szpitalna – Powstańców Wielkopolskich (jednym pasem ruchu) – Starkiewicza – Boczna - kościół;
Parafia pw. Niepokalanego Serca NMP w godz. 11.30 – 13 (utrudnienia dla linii 58, 63): Nehringa – Policka powrót tą samą trasą do kościoła;
Parafia pw. Miłosierdzia Bożego w godz. 11.45 – 13.15 (utrudnienia dla linii 57,68, 69, 80): Księżnej Anastazji – Przyjaciół Żołnierza – Pasterska – Daszyńskiego – Myśliwska – Świętoborzyców – Jarogniewa – Księżnej Anastazji;
Parafia pw. Św. Stanisława Kostki w godz. 11.50 – 13.30 (utrudnienia dla linii 5,11, 53, 67): J.Ch. Paska – Parkowa – Malczewskiego – Jana Kazimierza – E. Plater – pl. Matki Teresy z Kalkuty – kościół;
Parafia pw. Najświętszego Zbawiciela w godz. 12-13 (utrudnienia dla linii 53, 60, 803): Słowackiego, Żupańskiego, Ńiemierzyńska, Krasińskiego, Naruszewicza;
Parafia pw. Matki Bolej Bolesnej od godz. 12 (utrudnienia dla linii 51): Miodowa – Kwiatów Polskich – Wiśniowa – Mokra – Chmurna do skrzyżowania z ul. Obłoków;
Parafia pw. Św. Mikołaja Biskupa w godz. 12– 13 (utrudnienia dla linii 11, 69, 80): Golisza – Komuny Paryskiej – Rugiańska– Stalmacha – Lubeckiego;
Parafia pw. św. Dominika w godz. 12– 13.45: Wielkopolska – Podhalańska – Mazurska – Śląska – Wielkopolska – kościół;
Parafia pw. Matki Boskiej Ostrobramskiej 12– 13.30 (utrudnienia dla linii 82): Słowicza – Szczepowa – Krucza – Dom Kombatanta;
Parafia pw. Wniebowzięcia NMP w godz. 12.30 – 13.30 (utrudnienia dla linii 64, 72, 73, 77, 93, 856, 896, C): A. Krzywoń – E. Gierczak (w stronę Szczecina) – Oficerska – Ustki – Mianowskiego – przejście przez skrzyżowanie ulic E. Gierczak i A. Krzywoń – kościół;
Parafia pw. Świętego Stanisława BM w godz. 12.15 – 13.30 (utrudnienia dla linii 65, 77, 84, A): Kolorowych Domów – Fioletowa do kościoła pw. Chrystusa Dobrego Pasterza;
Parafia pw. Niepokalanego Serca NMP w godz. 12.20 – 14 (utrudnienia dla linii 71, 77, B): Rydla od Sanktuarium – łącznikiem przy przedszkolu do Kostki Napierskiego – Łubinowa –droga osiedlowa przy Domu Pielgrzyma – Sanktuarium;
Parafia pw. św. Kazimierza w godz. 12.30 – 14 (utrudnienia dla linii 3, 10, 80): Broniewskiego – Chopina – Wszystkich Świętych – Arkońska - Broniewskiego;
Parafia pw. Bożego Ciała w godz. 12.30 – 14.30 (utrudnienia dla linii 53, 57, 60, 63, 67, 82): Staszica – Ofiar Oświęcimia – Cyryla i Metodego – Niemcewicza – Kadłubka – Ofiar Oświęcimia – Staszica;
Parafia pw. św. Michała Archanioła od godz. 12.30 – 14 (utrudnienia dla linii 73, 93): Bałtycka – Łowczych – Zawrotna;
Parafia pw. św. Siostry Faustyny Kowalskiej w godz. 12.40 – 15 (utrudnienia dla linii 101): Ogrodnicza – Szosa Polska – Nehringa - Dzielnicowa;
Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w godz. 13.10 – 15.30 (utrudnienia dla linii 60 ): Okulickiego - św. Kingi – Wileńska – Wrocławska – Okulickiego – powrót do kościoła od strony ul. Tarnobrzeskiej;
Parafia pw. św. apostołów Piotra i Pawła w godz. 13.30 – 15.30 (utrudnienia dla linii 55, 61, 64, 66): Niklowa – Granitowa – Krzemienna – F. Szarego – Metalowa;
Parafia pw. Niepokalanego Serca NMP w godz. 12.20 – 14 (utrudnienia dla linii 71, 77): Rydla – Łubinowa.