piątek, 20 lipca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Uwaga, oszustwa na "pracownika ZUS"!

Uwaga, oszustwa na "pracownika ZUS"!

Uwaga, oszustwa na "pracownika ZUS"!
Data publikacji: 2017-11-24 09:06
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:31
Wywietleń: 751 302196

Zakład Ubezpieczeń Społecznych ostrzega przed kolejnym sposobem oszustwa na „pracownika ZUS”. Tym razem chodzi o dziedziczenie środków z subkonta w ZUS i konta w OFE.

Do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych dotarły ostatnio informacje od klientów, o rzekomych telefonach od pracowników ZUS, którzy proponują spotkania w sprawie dziedziczenia składek z subkonta w Zakładzie i konta w OFE. Usługa doradztwa w tym zakresie ma być płatna.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina, że jego pracownicy nie obdzwaniają klientów z propozycją jakiegokolwiek doradztwa finansowego, tym bardziej nie chodzą z ofertą poradnictwa po ich domach. Wszyscy zainteresowani informacjami o ubezpieczeniach społecznych, w tym o dziedziczeniu składek, mogą korzystać z bezpłatnych porad ZUS - bezpośrednio w salach obsługi, bądź za pośrednictwem Centrum Obsługi Telefonicznej ZUS pod numerem: (22) 560 16 00.

Jedyna sytuacja, w której może klienta może odwiedzić pracownik Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, to kontrola prawidłowości wykorzystania zwolnienia lekarskiego. Wtedy jednak każdy pracownik Zakładu posługuje się specjalnym identyfikatorem, który powinien okazać podczas wizyty.

 Zakład Ubezpieczeń Społecznych prosi więc wszystkich klientów, a szczególnie osoby starsze i schorowane, o daleko idącą ostrożność podczas rozmów telefonicznych z ofertą spotkań i doradztwa. Podawane podczas takich spotkań dane osobowe mogą zostać wykorzystane na niekorzyść klientów ZUS.

Jeżeli ktokolwiek ma wątpliwości co do tożsamości osoby podającej się za pracownika ZUS, powinien się skontaktować z najbliższą placówką ZUS lub Centrum Obsługi Telefonicznej ZUS pod nr tel. 22 560 16 00.

(mg)

Fot. Robert STACHNIK

Komentarze

Ostrzegac... i jeszcze raz Ostrzegac...
Proponuje, by tego typu Ostrzeznia byly drukowane codziennie w Prasie nawet na 1-ej stronie oraz na dokumentach Bankow, ZUS-u itp. Finansowych Instytucji... wraz z Nr. telefonu na Policje i do Strazy Miejskiej ! Nim to w koncu dotrze do wszystkkich wlacznie ze starszymi i schorowanymi ! Gdzie o tego typu regularnych informacjach - tak w Radiu jak i TV juz nie wspomne !!
2017-11-24 11:57:39
Ja
Chłopie po domach chodzą, jednocześnie przez nie uwagę czyszczą chatę.a w parku to sobie można blanta zapalić, myśl troszeczke
2017-11-24 11:18:40
zu
Proponują spotkania, ale gdzie? Przecież musi być podany konkretny adres firmy, a nie w parku, czy kawiarni.
2017-11-24 09:39:55

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
23
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy