środa, 01 kwietnia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Uwaga, opady marznące!

Uwaga, opady marznące!

Uwaga, opady marznące!
Data publikacji: 2016-12-17 18:09
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:23
Wywietleń: 2564 185912

Na podstawie ostrzeżenia meteorologicznego przekazanego przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich – Wydział w Szczecinie, Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego ostrzega przed wystąpieniem marznących opadów na terenie województwa zachodniopomorskiego.

Prognozuje się wystąpienie miejscami słabych opadów marznącego deszczu, powodującego gołoledź. Ostrzeżenie obowiązuje od soboty od godz. 19 co najmniej do północy. W samym Szczecinie z marznąca mżawką mamy do czynienia już od kilku popołudniowych godzin.

Ogłoszony stopień zagrożenia: 1 (w 3-stopniowej skali) .

Jakub Mirkowicz z Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego zaleca w tej sytuacji m.in. obserwowanie zmian pogody i śledzenie komunikatów nadawanych przez lokalne środki masowego przekazu, unikanie podróżowania samochodem. A jeżeli podczas jazdy warunki pogodowe pogarszają się, by  dojechać do najbliższych siedzib ludzkich i przerwać podróż.

Z informacji, jakie uzyskaliśmy w biurze prasowym Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie, jak do tej pory na ulicach Szczecina i innych drogach w regionie jest spokojnie - nie doszło do poważniejszych wypadków czy kolizji.

(mw)

Fot.: Mirosław WINCONEK

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
4
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Kontrolują kierowców

Nekrologi

Gazetki promocyjne

Sonda

Czy wprowadzone przez rząd nowe zasady bezpieczeństwa skutecznie ograniczą rozprzestrzenianie się epidemii koronawirusa w Polsce?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie