Czwartek 01 grudnia 2022r. 
REKLAMA

Uwaga, drogowcy na jezdni!

Data publikacji: 2020-11-17 21:18
Ostatnia aktualizacja: 2020-11-17 21:18
Uwaga, drogowcy na jezdni!
 

Z utrudnieniami w przejeździe od środy (18 listopada) muszą się liczyć ci zmotoryzowani, którzy korzystają z trasy do Polic i północnych osiedli Szczecina, której ważnym fragmentem są ulice Obotrycka i Bogumińska. Tam powinni właśnie pojawić się drogowcy i rozpocząć prace przy wymianie na nową nawierzchni jezdni.

To jeden z najbardziej oblężonych przez samochody rejonów, stąd należy się przygotować w związku tym na dłuższe oczekiwanie w ogonku w kolejce na przejazd w obu kierunkach. Zapowiedzią utrudnień są ustawione już tam tymczasowe znaki informujące o zwężeniach, zakazie wyprzedzania i ograniczeniu prędkości do 30 km/h.

- Prace wystartują na odcinku ul. Bogumińskiej od wysokości jej skrzyżowania z ulicą Hożą, a zakończą w pobliżu skrzyżowania z ul. Jana z Czarnolasu - informuje Hanna Pieczyńska, rzeczniczka prasowa ZDiTM.

Prace będą prowadzone w ramach umowy na bieżące utrzymanie dróg, zawartej ze spółką Strabag. Standardowo wykonane zostanie frezowanie nawierzchni, regulacja infrastruktury podziemnej (studzienek). Następnie wylana zostanie warstwa wiążąca, ułożona siatka szklano-węglowa, która pozwoli na dłuższe użytkowanie nowej nawierzchni i zminimalizuje jej pęknięcia. Na koniec wylana zostanie warstwa ścieralna.

- Ulica będzie przejezdna, ale utrudnień można spodziewać się na przykład ze względu na odkryte urządzenia podziemne oraz prowadzenie ruchu wahadłowo - uprzedza H. Pieczyńska. - Roboty prowadzone będą przy sprzyjających warunkach atmosferycznych, a ich zakończenie planowane jest z końcem listopada. ©℗

(MIR)

Fot.: Mirosław WINCONEK

 

 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA