Piątek 03 grudnia 2021r. 
REKLAMA

Utrudnione przejazdy pociągów w regionie i kraju (akt. 2)

Data publikacji: 2021-10-21 15:54
Ostatnia aktualizacja: 2021-10-21 19:51
Utrudnione przejazdy pociągów w regionie i kraju
Fot. Mirosław Winconek  

Ponad 200 razy interweniowały już służby techniczne PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. Sytuacja na torach zmienia się dynamicznie. Przywrócono ruch na trasie Piła – Bydgoszcz, Wrocław – Rudna Gwizdanów, Szczecin - Kostrzyn. Zmiany w komunikacji nadal występują na trasach Węgliniec – Jelenia Góra, Jelenia Góra – Wałbrzych, Szklarska Poręba – Jelenia Góra, Legnica – Rudna Gwizdanów, Szczecin – Reptowo, Piła – Poznań, Poznań – Zbąszynek, Słupsk – Lębork, Nysa – Brzeg.

Niemiecki zarządca infrastruktury ze względu na pogodę wstrzymał przejazd pociągów przez przejście Rzepin – Frankfurt (Oder) na linii Berlin – Poznań. Pociągi PKP Intercity do Berlina kończą kurs na stacji w Rzepinie.

Informacje dla podróżnych na bieżąco są aktualizowane. Non stop pracują zespoły zarządzania PLK i przewoźników we Wrocławiu, w Poznaniu i Opolu. W terenie pracują służby techniczne Polskich Linii Kolejowych oraz pociągi sieciowe W zależności od sytuacji organizowane są przejazdy pociągów trasami zmienionymi, a jeżeli sytuacja tego wymaga, przewoźnicy organizują komunikację zastępczą. Podróżni w pociągach i na stacjach są informowani o sytuacji i możliwościach dalszej podróży.

Wcześniejsza informacja:

Przywrócono ruch kolejowy na trasie Kołobrzeg-Goleniów po tym, jak doszło do zarysowania szynobusu przez drzewo na odcinku Płoty-Gryfice. Usuwane są drzewa również na innych liniach. Na szczęście, nikt z pasażerów nie ucierpiał. 

Zmiany w komunikacji nadal występują na trasach Węgliniec-Jelenia Góra, Jelenia Góra-Wałbrzych, Szklarska Poręba-Jelenia Góra, Legnica-Rudna Gwizdanów, Szczecin-Reptowo, Szczecin-Kostrzyn, Piła-Bydgoszcz, Piła-Poznań, Poznań-Zbąszynek.

- Służby dyżurne PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. na bieżąco śledzą komunikaty pogodowe i są w kontakcie z przewoźnikami, by w przypadku wystąpienia zmian na sieci prowadzić sprawną komunikację. Pociągi kierowane są trasami zmienionymi, a jeżeli sytuacja tego wymaga, przewoźnicy organizują komunikację zastępczą. Podróżni w pociągach i na stacjach są informowani o sytuacji oraz możliwościach dalszej podróży - informuje Karol Jakubowski z PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. 

Wcześniejsza informacja: 

Drzewa powalone na tory przez silny wiatr na terenach województw zachodniopomorskiego, wielkopolskiego, lubuskiego, dolnośląskiego i opolskiego utrudniają przejazd pociągów.

Zmiany w komunikacji występują między innymi na liniach Węgliniec – Jelenia Góra, Szklarska Poręba – Jelenia Góra, Legnica – Rudna Gwizdanów, Szczecin – Reptowo, Szczecin - Kostrzyn. We wszystkich lokalizacjach służby techniczne PLK usuwają drzewa.

- Do godziny 14 stwierdzono 13 przypadków zmian w komunikacji -  informuje Karol Jakubowski z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. - W Opolu, Poznaniu i we Wrocławiu powołane zostały specjalne zespoły składające się z przedstawicieli PLK i przewoźników, które nadzorują ruch kolejowy w regionach.

Służby dyżurne PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. śledzą komunikaty pogodowe. W stałej gotowości jest ponad 160 zespołów szybkiego usuwania usterek.

- Pociągi kierowane są trasami zmienionymi, a jeżeli sytuacja tego wymaga, przewoźnicy organizują komunikację zastępczą - dodaje K. Jakubowski. - Podróżni w pociągach zatrzymanych na stacjach są informowani o sytuacji i możliwościach dalszych podróży.

(isz)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA