Środa 27 października 2021r. 
REKLAMA

Utrudnienia w ruchu 7 listopada

Data publikacji: 2019-11-06 20:50
Ostatnia aktualizacja: 2019-11-07 08:31
Utrudnienia w ruchu 7 listopada
 

W związku z organizacją wydarzeń z okazji Święta Niepodległości w dniu 7 listopada wystąpią utrudnienia w ruchu i zmiany w komunikacji miejskiej.

O godzinie 10 rozpocznie się zgromadzenie i przejdzie ulicami: Grodzką, Mariacką, pl. Żołnierza Polskiego, Zygmunta Starego, Starzyńskiego, Szczerbcową, Wały Chrobrego, Małopolską, pl. św Piotra i Pawła, Farną, Grodzką.

Linia 52 od godziny 9:57 do odwołania będzie kursowała na trasie od Wyszyńskiego - Brama Portowa – al. Niepodległości, nawrót na pl. Żołnierza – Brama Portowa – Wyszyńskiego i dalej po swojej stałej trasie do przystanku Wyspa Pucka według obowiązującego rozkładu jazdy. Czasowej likwidacji ulegną przystanki „Tkacka” i „Grodzka”.

Na trasie wyznaczone zostaną dodatkowe przystanki „Brama Portowa” na ulicy Niepodległości wspólny z linią 76, „Brama Portowa” (przy kwiaciarkach ) wspólny z linią 75 – będzie to przystanek końcowy dla tej linii.

* * *

Przypominamy, że zmiany w organizacji ruchu zostaną wprowadzone w czwartek wieczorem także w rejonie węzła Łękno. W tym rejonie będziemy inaczej jeździć przez około cztery miesiące. Powodem jest usunięcie istniejącego toru tramwajowego na tarczy skrzyżowania z ul. Zaleskiego i budowa torowiska docelowego. Ruch pojazdów w ciągu al. Wojska Polskiego odbywać się będzie jezdnią północną. Pojazdy nie będą mogły jechać na wprost z obu wlotów ul. Zaleskiego. Od strony przejazdu kolejowego można będzie skręcić tylko w prawo, a dla jadących od strony Papieża Pawła VI zostaje wyłącznie możliwość skrętu w lewo i w prawo. Na lewoskręcie z al. Wojska Polskiego w Zaleskiego – w kierunku Papieża Pawła VI i Słowackiego – funkcjonować będzie wzbudzana sygnalizacja świetlna. Z ruchu samochodowego wyłączona zostanie ul. Traugutta przy wlocie al. Wojska Polskiego, przejazd będzie umożliwiony tylko pojazdom komunikacji miejskiej. Zamknięty dla ruchu zostanie także wlot ul. Ludwika Solskiego.

(isz)

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

En
2019-11-07 08:29:09
Zmiana organizacji ruchu na Węźle Łękno ma być wprowadzona po godz. 13tej, a nie wieczorem.
Juzek
2019-11-06 21:05:48
Co to, obchody rocznicy Rewolucji Październikowej wróciły?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ