Czwartek, 18 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Utrudnienia na autostradzie A6 – nowy wykonawca kończy budowę przejścia dla zwierząt

Data publikacji: 02 września 2020 r. 18:30
Ostatnia aktualizacja: 13 września 2020 r. 00:20
Utrudnienia na autostradzie A6 – nowy wykonawca kończy budowę przejścia dla zwierząt
 

Od 2 września ruch na odcinku autostrady A6 od węzła Szczecin Dąbie do węzła Rzęśnica odbywa się jedną jezdnią. Utrudnienia w ruchu spowodowane są koniecznością dokończenia budowy przejścia dla zwierząt na zachód od węzła Rzęśnica.

Roboty po poprzednim wykonawcy kończy firma Budimex. W zakresie jej prac jest również wykonanie ogrodzenia drogi.

- Utrudnienia potrwają do dwóch miesięcy, przy czym w miarę postępu prac organizacja ruchu będzie ulegała zmianom - informuje Mateusz Grzeszczuk ze szczecińskiego Oddziału  Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. - Zasadniczy element dokończenia przebudowy A6 Szczecin Dąbie-Rzęśnica został zakończony w czerwcu. Wówczas kierowcy pojechali dwoma przebudowanymi jezdniami. W sierpniu podpisaliśmy umowę na dokończenie budowy przejścia dla dużych zwierząt nad autostradą A6 wraz z ogrodzeniem drogi. Roboty rozpoczęły się w połowie sierpnia, ale ze względu na wzmożony ruch wakacyjny utrudnienia w ruchu nie były wprowadzane. Teraz jednak kolejne roboty wymuszają zamknięcie jednej z jezdni.

W pierwszym etapie została zamknięta jezdnia w stronę Świnoujścia. Ruch odbywa się drogą w kierunku Szczecina. Organizacja ruchu będzie się jeszcze zmieniać w miarę realizacji kolejnych robót. Do końca tego roku ma się zakończyć budowa przejścia wraz z ogrodzeniem autostrady. Wówczas nie będzie już ograniczenia prędkości na tym odcinku A6.

(p)

Fot. GDDKiA/Szczecin 

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

AnS
2020-09-03 12:02:29
Ja się pytam dlaczego ruch jednym pasem jest na odcinku wielu kilometrów?? Dlaczego nie zrobiono zwężenia tuż przed budowanym przejściem. Byłoby bezpieczniej bo teraz jakakolwiek kolizja będzie powodowała gigantyczne korki
Nieudacznicy
2020-09-03 00:17:48
Takich nieudaczników jsk z GDDKiA Szczecin to nie było w historii Polski. Kijeeo nieskończone, a6 nies kończona, s3 Sxczecin Goleniów niedokończona, s6 obwodnica Koszalina i Sianowa nieskończoną, obwodnica Walcza nieskończona, s6 Kosxslin Słupsk nie rozpoczętą, s11 nie rozpoczętą, obwodnica Kobylanki nieskończona itd itd a tunel pod Świną to będzie chyba tragedia w wykonaniu tego obecnego składu

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA