Poniedziałek 06 grudnia 2021r. 
REKLAMA

Ustawiali przetargi czy bronili polskiej ziemi?

Data publikacji: 2017-04-28 07:24
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:35
Ustawiali przetargi czy bronili polskiej ziemi?
 

32 osoby zasiadają na ławie oskarżonych w głośnej sprawie o rzekome ustawianie przetargów na sprzedaż państwowej ziemi. Według prokuratury rolnicy stworzyli grupę przestępczą i narazili Skarb Państwa na milionowe straty.

W piątek (28 kwietnia) przed Sądem Okręgowym w Szczecinie nastąpi kolejna próba rozpoczęcia procesu, w którym oskarżona jest grupa rolników z powiatu pyrzyckiego. Poprzednim razem sędzia Józef Grocholski musiał odroczyć rozprawę, bo w sądzie, ze względu na chorobę, nie stawił się Robert T., kluczowy oskarżony.

Akt oskarżenia liczy 500 stron i oprócz grupy rolników z powiatu pyrzyckiego obejmuje także byłego pracownika Sekcji Zamiejscowej Gospodarowania Zasobem ANR w Pyrzycach. Przedstawiono im łącznie ponad 200 zarzutów.

Prokuratura zgromadziła dowody wskazujące na to, że celem rolników było przejęcie ziemi za korzystną cenę. Według ustaleń śledczych, mieli się oni umawiać, że w czasie przetargu nie będą podbijać ceny, a działkę kupi wcześniej ustalona przez nich osoba. Poważne wątpliwości wzbudziło łącznie blisko 30 przetargów na sprzedaż i dzierżawę nieruchomości rolnych.

Według liderów rolniczych protestów, rolnicy, którzy zasiadają dziś na ławie oskarżonych, swoimi działaniami chcieli powstrzymać „masową wyprzedaż polskiej ziemi obcemu kapitałowi”.

(żan)

Fot. Dariusz Gorajski

Na zdj: 7 kwietnia nie udało się rozpocząć procesu. Ze względu na niestawiennictwo jednego z kluczowych oskarżonych sędzia Józef Grocholski odroczył rozprawę do 28 kwietnia. Czy dziś rolnicy usłyszą akt oskarżenia?

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

:))
2017-04-29 16:08:36
@Inteligent prawdziwi wolacy pierwszego sortu haha ,wazne ze co tydzien przelew do Torunia idzie w zamian za obietnica zycia wiecznego haha .
Inteligent
2017-04-28 21:23:30
Oszusci i mafia rolnicza. Mam nadzieje i licze na rychly wyrok skazujacy i oby cofneli im te ha ktore bezpodstawnie trafily w ich lapy brudne bo przez kilka lat uprawiali kupe ha za darmo ani podatku ani czynszu nic i do tego brali doplaty obszarowe. A jak sie wynosili kim to oni nie sa . Zwyklego rolnika z kilkoma ha to za smiecia mieli . Dbali tylko i wylacznie o wlasne interesy i o kase ZA DARMO !!!!!! A o obronie ziemi tu mowy nie ma
Bronili także przed innymi Polakami
2017-04-28 10:48:04
Tak to jest, gdy się dzieli Polaków na lepszych (mafia rolnicza) i gorszych (tych, przed którymi ci z mafii bronią ziemi). Gdyby naprawdę bronili polskiej ziemi, staraliby się, żeby sprzedaż uziemi, która należy do wszystkich Polaków, została po prostu zablokowana. A swoją ziemię zabraną już za bezcen innym Polakom, zdaliby państwu, na wypadek, gdyby spadkobiercy nie chcieli bronić polskości i zechcieli ją sprzedać obcemu kapitałowi. Wtedy uznałbym, że bronili polskiej ziemi.
apel
2017-04-28 09:50:48
Może z taką gorliwością jak zajmuje się tymi rolnikami prokuratura i nadzwyczajna kasta ludzi zajęła by się cudzoziemcami i oszustami którzy wykupują naszą ziemię!!
;;;)))))))
2017-04-28 09:28:41
Jak tam nowa ustawa o obrocie ziemia? handel chyba nadal trwa tylko ze oczywiscie Polscy rolnicy sa poszkodowani hahahahha
ziemia
2017-04-28 07:41:51
Jedno nie przeczy drugiemu ;)

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA