Wtorek, 23 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Urodziny Szczecina na Różance [GALERIA]

Data publikacji: 07 lipca 2019 r. 15:31
Ostatnia aktualizacja: 17 września 2019 r. 13:51
Urodziny Szczecina na Różance
 

Impreza z okazji 74. urodzin polskiego Szczecina przyciągnęła w niedzielę tłumy mieszkańców do Ogrodu Różanego. Wspólna zabawa rozpoczęła się od tradycyjnego poczęstunku tortami, które kroili i podawali zastępca prezydenta Krzysztof Soska oraz przewodnicząca Rady Miasta Renata Łażewska. Na wydarzeniu nie mogło zabraknąć także szczecińskich pionierów.

- Życzę Państwu, aby Szczecin był miejscem, które zawsze się dobrze kojarzy. Abyście byli szczęśliwi i przeżyli najpiękniejsze chwile będąc właśnie tutaj. Życzę nam wszystkim, aby nasze miasto pięknie się rozwijało – mówił Krzysztof Soska.

- W imieniu Rady Miasta Szczecin życzę nam wszystkim, aby w naszym mieście zawsze żyło się szczęśliwie, abyśmy tu powracali, jeśli nas gdzieś losy życiowe poniosą w świat i czuli się jak u mamy – dodała Renata Łażewska. - Kochamy Szczecin za to, że pięknieje i daje nam możliwości rozwoju. Mam nadzieję, że będzie to trwało cały czas.

Urodziny Szczecina wzbogacił koncert "Na deszcz i wiatr" finalistów 4. Zjazdu Młodych Gwiazd w Szczecinie. Artyści zaprezentowali przeboje Janusza Kondratowicza, m.in. "Tyle słońca w całym mieście", "Powrócisz tu" czy "Trzynastego". Decyzją jury główną nagrodę zdobyła 14-letnia Wiktoria Zwolińska z Krakowa. Za zwycięstwo otrzymała czek o wartości tysiąca euro.

Bogaty program artystyczny przygotowano także dla dzieci. W klimacie "Alicji z Krainy Czarów" najmłodsi mogli wziąć udział w animacjach, grach, zabawach. Nie zabrakło bańkowego show z deszczem baniek i pianą morską, zdjęć w przebraniach z bajki oraz zabaw dla całych rodzin, np. przechodzenia na czas przez króliczą norę. Były też zagadki o Szczecinie i muzyczne kalambury. Goście festynu chętnie brali udział w warsztatach "Kocham Szczecin", na których mogli wykonać okazjonalne podkładki pod kubek ze szczecińskimi akcentami.

- Kocham Szczecin za to, że jest tutaj tyle zieleni. Za to, że mieszkańcy są mili i pomagają sobie nawzajem. Że jest dużo pięknych miejsc do spędzania wolnego czasu. Cieszę się, że moje miasto pięknieje i rozwija się z roku na rok. Jestem lokalna patriotką i rozpiera mnie duma – mówiła pani Karolina.

Urodzinową imprezę zakończy pokochana przez mieszkańców potańcówka - tym razem z przebojami złotej polskiej epoki lat  50. i 70. Zabawa na parkiecie potrwa od godz. 16 do 19.

(KaNa) 

Fot. Marta TESZNER i Ryszard PAKIESER

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Pan Nap
2019-07-08 14:11:56
Faktycznie dyskutanci na tym forum się mają rację. Siedźmy w domach, nigdzie nie chodźmy, nie tańczmy i broń Boże nie uśmiechajmy się. Walmy tylko przelane żółcią wpisy spod znaku "Znowu w życiu mi nie wyszło' !
entuzjasta
2019-07-08 11:19:16
Szczecinianie uwielbiają stać w kolejkach po słodką margarynę. Powinni do tego jeszcze dorzucić każdemu rolkę papieru toaletowego.
Tort dla wszystkich!!!
2019-07-07 20:31:21
Ludzie rzucili się na kawałek torta, jakby nie było tego towaru na rynku, wiadomo za darmo, przodowali ci z kręgu mocherowego, to tak jak było z darmowymi chodnikami od RMF, kolejka była długa, a niektórzy stali po dwa razy, po "choinkę dla brata", bo za darmo. Czy naprawdę jest tak ciężko?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA