Czwartek, 07 grudnia 2023 r. 
0 szczecin
REKLAMA

Uparty jak Kajtek

Data publikacji: 11 marca 2019 r. 23:10
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:35
Uparty jak Kajtek
Kajtek - mały uparciuch - bardzo potrzebuje rodziny, z którą będzie mógł spędzić najlepsze lata życia: na zawsze, nie tylko na chwilę. Fot. Schronisko/Wolontariat  

Na śnieg i mróz ktoś wyrzucił Kajtka z domu. Psiak trafił do schroniska pod koniec stycznia. Od tego czasu nikt o niego nie pytał, nie szukał. Sympatyczna psina odsiaduje więc wyrok za kratami nie za własne winy.

Jest uroczy, zwinny i za ludźmi wodzi tęsknym wzrokiem. Trudno uwierzyć, że nawet takiego słodziaka dotknęła bezdomność. Wszak to pies marzenie: w typie beagla, a więc nieduży, wesoły z natury, kontaktowy, szybko się uczący i przyjazny, a też oryginalnej urody. W jego sylwetce, wielkich orzechowych oczach i różowym nochalu można się zakochać od pierwszego wejrzenia.

- Za kratami boksu jest smutny. Jednak… Gdy tylko wyprowadzić go na spacer, to zmienia się w ciekawego świata i ludzi radosnego bardzo przyjaznego psa, chętnego do zabawy, biegania i dalekich wędrówek. Bardzo ładnie chodzi na smyczy. Jest czujny wobec swego opiekuna. Instynkt łowiecki go nie opuszcza, stąd raczej powinien być jedynym zwierzęciem w domu - opowiadają Kajtka schroniskowi opiekunowie. - To naprawdę uroczy i inteligentny pies, tylko potrzebuje doświadczonego opiekuna. Bo jest uparciuchem, który lubi postawić na swoim. Dlatego optymalnym byłby dla niego dom bez dzieci. Kajtek to dobry kandydat na towarzysza na przykład dla osoby nie mającej zbyt absorbujących obowiązków zawodowych, która będzie w stanie poświęcić więcej uwagi i czasu na pracę nad psiaka temperamentem. Tym bardziej, że idealnie go opisuje zasada: Kajtek wybawiony i zmęczony, to Kajtek szczęśliwy.

Kajtek dobrze zna zasady życia w domu i zachowuje czystość. Teraz jest rezydentem nr 61/19 schroniskowego wybiegu II. Zdrowy i w świetnej kondycji, gotowy do adopcji. Kto chciałby go włączyć do swej rodzinnej drużyny - lub jakąkolwiek inną równie samotną i złaknioną przyjaźni psinę - jest proszony o kontakt ze szczecińskim Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt: tel. +48 91-487-02-81 (al. Wojska Polskiego 247; placówka jest czynna codziennie, również w soboty i niedziele - oprócz świąt - w godzinach 9-16). Uwaga: w schronisku na nowe domy czekają również wspaniałe mruczące kociaki. ©℗

* * *

Na naszych łamach prowadzimy cykl pt. „Weź mnie KURIEREM do domu". Jest poświęcony schroniskowym zwierzakom. Znajdziecie w nim Państwo oferty adopcyjne tych, co za kratami przytuliska siedzą nie za własne winy. Z utęsknieniem czekając na swojego człowieka: niestety, czasem bezskutecznie, nawet latami.

(an)

Fot. Schronisko/Wolontariat

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA