Sobota, 22 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Uniwersytet Szczeciński świętuje z mieszkańcami miasta [GALERIA, FILM]

Data publikacji: 25 maja 2024 r. 12:48
Ostatnia aktualizacja: 25 maja 2024 r. 13:44
Uniwersytet Szczeciński świętuje z mieszkańcami miasta
Studencka brać Fot. Dariusz Gorajski  

W Alei Kwiatowej trwają imprezy związane ze świętem Uniwersytetu Szczecińskiego. Tak uczelnia jak i poszczególne Wydziały prezentują to co mają najlepszego: od kół naukowych przez drużyny sportowe po zespoły ludowe.

Na poszczególnych stoiskach stoją wspólnie wykładowcy i studenci. Opowiadają o swoich zainteresowaniach i kierunkach naukowych poszukiwań. Przychodzą również absolwenci Uniwersytetu Szczecińskiego.

Uczestnikami imprezy są także goście z innych krajów, którzy w Szczecinie poszerzają swoją wiedzę i zdobywają stopnie naukowe. Jest wśród nich m.in. Eugene Muvuny, który przyjechał z Republiki Rwandy – dzięki niemu można się dowiedzieć, że „Ugeze muwa kangahe?” znaczy w języku rwanda tyle samo co „Na którym roku studiów jesteś?

Z kolei na stoisku Wydziału Teologicznego filozof, ks. dziekan Grzegorz Chojnacki tłumaczy za Platonem, że Filozof to człowiek urodzony z Nadmiaru i Niedosytu.    

Na scenie wystąpił Chór Uniwersytetu Szczecińskiego, Wokalna Grupa Studencka ATUT i "Szczecinianie". Zaplanowano również prezentacje artystyczne studentów z kół naukowych i Szkoły Doktorskiej.     

Krzysztof ŻURAWSKI

Realizacja filmu Piotr Sikora

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Zmieńcie nazwę
2024-05-25 15:16:17
To już nie jest Aleja Kwiatowa tylko Aleja Betonowa
Potrzebny taki
2024-05-25 14:49:44
Uniwersytet ! Młode dziurawce nie nadają się po wyjęciu ich spod matczynej spódnicy do samodzielnego życia . Wspólnota akademicka , różne przygody nabycie ogłady , no i może czasami jakiegoś zawodu ! Mają jednak już na starcie niesamowity handycap . Polskie dziewczyny są po prostu śliczne !

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA