Poniedziałek, 15 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Uniwersytet Szczeciński ma włączyć się w zieloną i cyfrową transformację

Data publikacji: 21 lutego 2024 r. 13:31
Ostatnia aktualizacja: 22 lutego 2024 r. 18:16
Uniwersytet Szczeciński ma włączyć się w zieloną i cyfrową transformację
Uniwersytet Szczeciński chce włączyć się w cywilizacyjną zmianę, która zachodzi na naszym kontynencie. Fot. Sylwia DUDEK  

Do Uniwersytetu Szczecińskiego trafi ponad 6 mln zł z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Największa szczecińska uczelnia ma przeznaczyć te środki na kształcenie w dziedzinach, które przyczynią się do zielonej i cyfrowej transformacji Polski i Europy.

Kluczowe są tu cztery kierunki studiów: logistyka, green economy – zielona gospodarka, kosmologia, zarządzanie odnawialnymi źródłami energii. Kwota dofinansowani to 6 641 072,00 zł.

– Uniwersytet Szczeciński stara się na bieżąco śledzić rynek pracy i dostosowywać ofertę kształcenia do potrzeb pracodawców. Zależy nam, by nasi studenci już podczas studiów mieli możliwość kształcenia praktycznego i ten projekt, na ponad 6 mln. zł, daje nam jeszcze lepsze możliwości wsparcia kierunków studiów z branż kluczowych dla rozwoju gospodarki – podkreśla rektor US, prof. Waldemar Tarczyński.

Uczelnia deklaruje, że dostosuje i zmodyfikuje programy nauczania we współpracy z pracodawcami, praktykami lub podmiotami funkcjonującymi w otoczeniu społeczno-gospodarczym z kluczowych branż dla rozwoju gospodarki.

Dzięki dofinansowaniu możliwe będzie wprowadzenie lepszych elementów kształcenia praktycznego studentów tych kierunków, czyli wyjazdy studyjne, płatne praktyki i stypendia stażowe. W ramach projektu zostanie zakupione m.in. wyposażenie i materiały do stanowisk doświadczalnych oraz bezterminowe licencje komputerowe.

Wsparciem objęci będą także nauczyciele akademiccy, prowadzący zajęcia na tych kierunkach, którzy będą m.in. odbywać wizyty studyjne pozwalające na kontakt z liderami i praktykami w danych branżach.

(as)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

@No trzeba jakoś
2024-02-22 17:17:34
Piłeś, nie PiSz, bo tego bełkotu sie czytać nie da. Typowo pisowskie brednie w delirium
No trzeba jakoś
2024-02-22 11:55:45
grosza pociągnąć ! Głupki co wybrali Tuska ,są przekonani ,że będzie jak dawniej .Full pieniędzy z UE na pseudoprojekty -bzdury, byle tylko papier i do konfitury . Teraz UE goła jak dupa pawiana i już odwieszają Polskę z zarzutów o niepraworządność jak jest dokładnie odwrotnie . Otóż kasy nie ma i nie będzie . Wskaźniki gospodarcze pokazują , że nie uda się zrealizować założeń przychodowych , a to będą cięcia , aż zaboli szef na dupie. Ludzie powiedzą kradną jeszcze gorzej jak PIS i w ryj !
klemens
2024-02-22 09:22:25
tak jak swego czasu Akademia Morska włączyła się w innowacyjną gospodarkę . Wyremontowała salę wykładową .
Już Wy się
2024-02-21 21:13:45
kuźwa w nic nie włączajcie ! . Niedługo rolnicy wybiją Wam z pustego deklą te głupoty . Jeszcze trochę i za samą odzywkę typu zielony ład będzie publiczne w ryj przy każdej okazji. I to tak , dla Waszej zdrowotności .Jeszcze nie poczuliście tego gnoju co narobił Timmermans , to Wam rolnicy dostarczą gnojowicę luzem na biurko . Będziesz miał możliwość zbadania organoleptycznego . Zapaszek ekstra a' la J' Dore. Pasi ?
Piękny budynek
2024-02-21 19:14:02
i przemalują go teraz na zielono. Szkoda.
To nie działa tak
2024-02-21 18:15:47
jak myślicie, że naukowcy coś tam badają, dochodzą do obiecujących wniosków i rekomendują to społeczeństwu. Teraz jest tak, że przychodzi sponsor, rzuca grantem i już uniwersytet tańczy w rytm cyfrowej i zielonej muzyki urabiając tym społeczeństwo do postaci pożądanej przez sponsora.Czym jest "cyfryzacja"? Najkrócej to inwigilacja o ogromnej skali. A zielona transformacja? To ubóstwo energetyczne ludności, zimno, ciemno, drogo. To podwojenie kosztów budownictwa mieszkaniowego.Dziękuję, nie chcę!
czytam
2024-02-21 17:50:10
A np. gender ktoś sfinansuje i powstanie taki kierunek?Bo ta "zielona transformacja " to niby co ? Komu ma służyć -sponsorom tych kierunków? USZ to taka uczelnia?
A astrologia?
2024-02-21 15:12:30
Jwt

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA