Niedziela, 19 maja 2024 r. 
REKLAMA

Unikalny zegar znowu ruszy!

Data publikacji: 16 maja 2024 r. 11:28
Ostatnia aktualizacja: 16 maja 2024 r. 17:39
Unikalny zegar znowu ruszy!
Władysław Stec - konstruktor unikalnego zegara kulkowego. Fot. Krzysztof ŻURAWSKI  

Na łamach „Kuriera” informowaliśmy o zniszczeniu przez wandali niepowtarzalnego zegara kulkowego znajdującego się w sklepie „Pod Gwiazdami” przy pl. Orła Białego w Szczecinie. Wiadomo już, że dzięki wsparciu ludzi dobrej woli, niedługo zacznie on na powrót odmierzać czas.

Przypomnijmy: twórcą unikalnego zegara jest szczeciński konstruktor Władysław Stec, współwłaściciel sklepu „Pod Gwiazdami”. Zegar stał w sklepie i był widoczny od strony ulicy. Każdy mógł przystanąć i obserwować upływ czasu. Zegar od ulicy oddzielała dużej wielkości szklana witryna.

Niestety, 3 maja tuż przed godziną 1 w nocy właściciele sklepu dostali informację, że nastąpiło zniszczenie szyby wystawowej. Dokonało tego, co widać na monitoringu, czworo wandali. Wśród nich była jedna kobieta. Szybę wybiło dwóch mężczyzn, kopiąc w nią z rozbiegu. Odłamki spadły na zegar, uszkadzając go w sposób znaczny.

Obecnie trwa naprawa uszkodzonego zegara. W geście solidarności, do poszkodowanych właścicieli sklepu, zgłosiły się osoby oferujące swoją pomoc, również materialną, w naprawie szkód.

– Jedną z tych osób jest znany szczeciński muzyk Krzysztof Baranowski – mówi Anna Stec ze sklepu „Pod Gwiazdami”. – Zaproponował on, że w naszym sklepie da specjalny koncert.

Koncert odbędzie się 27 maja o godzinie 19. Artysta wykona utwory ze swojego autorskiego cyklu „Music Under the Moon – Muzyka Pod Księżycem”. Koncert ma charakter otwarty i jest niebiletowany.

Warunkiem udziału w nim jest wrzucenie do skarbonki dowolnej kwoty, która będzie przeznaczona na rekompensatę kosztów remontu i ponownego uruchomienia zegara kulkowego uszkodzonego podczas niedawnego aktu wandalizmu. ©℗

Krzysztof ŻURAWSKI

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

do abc
2024-05-17 10:14:30
Czy Ty wiesz co to muzyka? Że w szczecinie są muzycy? Czy Ty wiesz że mieszkasz w Szczecinie? Czy Ty wychodzisz na miasto ze swojego mieszkania? Może Ty ludzi się boisz?
@Czas
2024-05-16 17:24:54
To samo pytanie mi przyszło do głowy - a co ze sprawcami? Jak szczecińskim milicjantom z komendy w Dąbiu uciekł zatrzymany, to postawili całe miasto na głowie żeby go złapać. A zrobili w tej sprawie? Czyżby sprawa już została zamknięta z powodu nie wykrycia sprawcy? Przecież na tym placu jest więcej kamer jak drzew, w czym problem namierzyć sprawców? Czy policja w ogóle zabezpieczyła monitoring?
@abc
2024-05-16 17:22:59
Ignorancja nei jest powodem do dumy, a raczej wstydu. Krzysztof jest genialnym muzykiem jazzowym, ale to trzeba mieć jakieś pojęcie o kulturze żeby znać takie osoby.
@abc
2024-05-16 17:17:02
Muzyk Krzysztof Baranowski jest muzykiem. Jeżeli uważasz, że jest to głupia odpowiedź, to bez zdziwienia. Zadałeś głupie pytanie, padła głupia odpowiedź.
abc
2024-05-16 15:13:05
kim jest muzyk Krzysztof Baranowski? kapitan Krzysztof Baranowski to chyba prawie każdy kojarzy... ale muzyk?
Czas
2024-05-16 12:09:38
Czy ujęto sprawców tej dewastacji - gdzie opublikowano ich wizerunki z monitoringu?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA