Poniedziałek, 15 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Umożliwi przebudowę toru wodnego

Data publikacji: 25 kwietnia 2017 r. 17:07
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:39
Umożliwi przebudowę toru wodnego
 

Szczecińscy radni podjęli we wtorek uchwałę w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego „Tor Wodny” w Szczecinie. Plan obejmuje obszar o powierzchni 1453 ha.

Do miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego przystąpiono na wniosek Urzędu Morskiego w Szczecinie, w związku z inwestycją polegającą na pogłębieniu toru wodnego Świnoujście–Szczecin do 12,5 m oraz poszerzeniu go w dnie do 100 m. Odra Zachodnia stanowi morskie wody wewnętrzne, które są wyłączone z kompetencji planistycznych gminy, więc ustalenia planu jej nie obejmują. Jednak inwestycja będzie ingerować w zagospodarowanie terenów przyległych do toru na wielu odcinkach linii brzegowej rzeki.

Radna niezrzeszona Małgorzata Jacyna-Witt wyraziła obawy, że w dokumencie usiłuje się coś przemycić, gdyż wniesiono do niego dużo dodatkowych terenów. Jednak jej wniosek o odesłanie planu zagospodarowania przestrzennego „Tor Wodny” do projektodawcy został odrzucony w głosowaniu.

Radny PO Jan Posłuszny pytał m.in. o miejsce składowania urobku.

– Zasadnicza część urobku znajdzie się na sztucznych wyspach na Zalewie Szczecińskim, poza gminą – tłumaczył Andrzej Borowiec, dyrektor UMS. – Częściowo będzie składowany na Ostrowie Grabowskim i możliwe, że na Ostrowie Mieleńskim.

Jak dodał, z pobranych z dna i przebadanych próbek ani jedna nie przekracza norm zanieczyszczenia.

– Nie widzę tu zagrożenia dla środowiska – odpowiedział radnemu PiS Robertowi Stankiewiczowi.

Dyrektor Borowiec podkreślił, że zmiana planu jest niezbędna, gdyż dotychczasowy nie dopuszcza prowadzenia niektórych prac, np. wykonania koniecznych przy modernizacji toru wodnego umocnień brzegowych.

(ek)

Fot. Elżbieta Kubowska

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

pszczółka :)
2017-04-25 18:16:49
Co z projektem miejskich pszczół od wakacji 2016 unieruchomiony, moze Kurier sie zainteresuje i dopyta radnych? miał byc procedowany we wrzesniu i nadal cisza !

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA