Wtorek, 28 marca 2023 r. 
1 szczecin
REKLAMA

Umowa podpisana – wydarzenia żeglarskie w jednym miejscu [GALERIA]

Data publikacji: 05 maja 2019 r. 14:33
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:39
Umowa podpisana – wydarzenia żeglarskie w jednym miejscu
 

Z nowym projektem "Sail Żeglarski Szczecin" wystartowała w niedzielę Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia. Oprócz tego 5 maja br. na Łasztowni przy Maszcie Maciejewicza odbyła się Okręgowa Inauguracja Sezonu 2019 Zachodniopomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego.

Projekt "Sail Żeglarski Szczecin" ma ułatwić wyszukiwanie informacji o wydarzeniach żeglarskich nie tylko w Szczecinie, ale i całym regionie. Będą one umieszczane w postaci kalendarza na internetowej stronie sail.szczecin.eu. Będzie można tam znaleźć nie tylko terminarz regat, ale także kalendarz imprez dodatkowych takich jak Dni Morza, koncerty szantowe czy festiwale filmowe.

Leopold Korytkowski, dyrektor ds. organizacji imprez w ŻSTW, stwierdził podczas konferencji prasowej na Wyspie Grodzkiej, iż w zeszłym roku zauważono potrzebę zestawiania wszelkich takich imprez i inicjatyw, aby m.in. pokazać, że jest ich bardzo dużo i wciąż takich wydarzeń przybywa.

W niedzielę na Wyspie Grodzkiej podpisane zostało także porozumienie o współpracy Zachodniopomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego z Żeglugą Szczecińską Turystyka Wydarzenia. Dzięki temu obie instytucje będą wzajemnie się wspierać się przy organizacji żeglarskich wydarzeń.

- To kolejne porozumienie o rozwoju i promocji, które podpisaliśmy z Żeglugą Szczecińską. Nie wyobrażam sobie, żebym kierował Zachodniopomorskim Okręgowym Związkiem Żeglarskim i nie współpracował z tym partnerem. Najważniejsza jest tu bowiem promocja całego Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego, którego Szczecin jest najistotniejszym ogniwem - mówił Zbigniew Zalewski, prezes ZOŻŻ.

Dodał on także, że Szczecin należy rozwijać przy Łasztowni, a nie w rejonie deptaku Bogusława. Zbigniew Zalewski przypomniał, że "nie mamy rynku" jak Wrocław czy Kraków, a "najpiękniejsze miejsce" jest właśnie w rejonie bulwarów. - Dobrze, że Łasztownia się rozwija i trzeba to czynić dalej - podkreślił. W niedziele oficjalnie rozpoczął się także sezon żeglarski w North East Marinie.

(KaNa)

Fot. Karolina NAWROCKA

Na zdjęciu: Podpisanie porozumienia o współpracy przez prezesa zarządu ŻSTW Ireneusza Nowaka oraz prezesa ZOŻŻ Zbigniewa Zalewskiego.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

szc
2019-05-06 08:21:23
@znafca: w okolicy bulwarow i wałów masz lokale caloroczne i obok "stare" miasto ,
Znafca
2019-05-05 16:54:39
Tylko, że te serce miasta od października do kwietnia będzie puste, nad wodą za bardzo wieje i zimno.
szc
2019-05-05 15:19:00
Brawo, serce miasta na łasztownie ,na bulwary, nad wodę a nie jakies obsrane przez kundle deptaki i kluby w piwnicach bez okien, sami tam sobie siedzcie w smordzie dymu,cała patole ze srodmiescia eksmitowac na skolwin, odnowic, co sie da sprzedac na tbsy i biura to bedzie porzadek w koncu.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA