Czwartek, 01 czerwca 2023 r. 
19 szczecin
REKLAMA

Ulica Podbórzańska w Szczecinie ze zwężeniem

Data publikacji: 20 stycznia 2021 r. 08:17
Ostatnia aktualizacja: 20 stycznia 2021 r. 08:17
Ulica Podbórzańska w Szczecinie ze zwężeniem
Utrudnienia potrwają ok. 2 tygodni, ale ze względu na gorsze warunki atmosferyczne termin zakończenia prac może być wydłużony.  Fot. Mirosław WINCONEK  

W związku z koniecznością przebudowy sieci kanalizacji sanitarnej oraz wodociągowej na ul. Podbórzańskiej od ponad tygodnia kierowcy muszą liczyć się z ograniczeniami w ruchu. Chodzi o ten jej odcinek, w którym trwa budowa nowej ulicy Czesława Miłosza (do niedawna zwanej Nowoszkolną). Pas jezdni w kierunku pętli Podbórz częściowo został zajęty przez drogowców. Jest wygrodzony. Obowiązuje tam też czasowe ograniczenie prędkości do 30 km/h. I tak będzie w tym rejonie co najmniej przez dwa tygodnie.

Nowa droga ma być dojazdową do powstającej w tej części Warszewa nowej szkoły podstawowej. Tej budowa z kolei póki co jest - jak już informowaliśmy - wstrzymana po zerwaniu w sierpniu 2020 r. umowy ze spółką Polaqua, dotychczasowym wykonawcą. Teraz miasto szuka firmy, która  zaktualizuje dokumentację inwestycji i sporządzi nowy kosztorys, ile będzie trzeba jeszcze wydać na jej ukończenie. Dopiero po tym rozpisany zostanie kolejny przetarg na nowego wykonawcę zadania.

Jak przebiega budowa ul. Czesława Miłosza

Prace przy budowie nowej ulicy trwają od końca sierpnia ub.r., a inwestycja obejmie także przebudowę dolnego odcinka pobliskiej ul. Kredowej od skrzyżowania z ul. Podbórzańską. Na razie trwa uzbrajanie gruntu w instalacje podziemne, w tym sieci wodociągowe, kanalizację sanitarną i deszczową. Ponadto pojawi się oświetlenie ulic, przebudowane zostaną linie energetyczne. 

Na fragmencie ul. Kredowej przebudowana zostanie nawierzchnia, wprowadzona zostanie strefa 30 oraz urządzone będą tam progi zwalniające. Po obu stronach powstaną chodniki. Na budowanej ulicy Czesława Miłosza będą miejsca postojowe Kiss&Ride, a także zatoki autobusowe, które do czasu wprowadzenia komunikacji miejskiej będą pełnić funkcję dodatkowych miejsc postojowych Kiss&Ride. Wzdłuż ulicy powstaną też obustronne chodniki. Od strony północnej dostępna będzie ścieżka rowerowa. W okolicy skrzyżowania ul. Czesława Miłosza z ul. Podbórzańską znajdą się też miejsca postojowe, z których będą mogli korzystać rodzice odprowadzający w przyszłości dzieci do szkoły. Wybudowane zostaną wyniesione przejścia dla pieszych.

Kiedy zakończenie robót na Warszewie?

Nadzór nad realizacją inwestycji sprawuje Wydział Inwestycji Miejskich Urzędu Miasta Szczecin. Jej wykonawcą jest firma KRISTONE Krystian Suda z Płotów. Łączny koszt prac - według umowy - to 4 931 318,03 zł, a powinna być ukończona w terminie nie dłuższym niż 12 miesięcy od dnia zawarcia umowy, czyli najpóźniej w drugiej połowie sierpnia tego roku. 

(MIR)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA