poniedziałek, 28 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Ulicą Kupczyka wahadłowo

Ulicą Kupczyka wahadłowo [GALERIA]

Ulicą Kupczyka wahadłowo
Data publikacji: 2020-03-25 16:17
Ostatnia aktualizacja: 2020-03-25 17:32
Wywietleń: 785 448583

Od tego tygodnia kierowcy mogą spodziewać się pierwszych utrudnień w przejeździe  ul. Hieronima Kupczyka, która jest obecnie jedną z tych dróg w rejonie szczecińskiego osiedla Głębokie, które są modernizowane. W obu kierunkach do odwołania na wybranych odcinkach wprowadzany będzie tam ruch wahadłowy.  A to w związku z trwającą tam budową nowego węzła przesiadkowego, co obejmuje jednocześnie przebudowę pobliskiej pętli i dochodzących do niej także odcinków al. Wojska Polskiego oraz ulic Miodowej i Emila Zegadłowicza. 

- Utrudnienia będą występować w zależności od miejsca prowadzenia robót budowlanych – zapowiada Piotr Zieliński, rzecznik prasowy miasta ds. inwestycji. - Kierowców prosimy o zachowanie szczególnej uwagi.

Spółka STRABAG,  wykonawca inwestycji, po formalnym przekazaniu z  pracami przy budowie nowego węzła przesiadkowego w rejonie dotychczasowej pętli tramwajowo-autobusowej ruszył w drugiej dekadzie stycznia. A ich pierwszym i najbardziej widocznym etapem były wycinki drzew w pasach poboczy od rogatek Szczecina, od granicy miasta z gminą Dobra, po ul. Miodową i od al. Wojska Polskiego, w rejonie starego parkingu leśnego naprzeciwko jeziora, po odcinek ul. Emila Zegadłowicza do jej skrzyżowania z ul. Kąpieliskową. W rejonie tych dwóch ostatnich teraz trwa rozbiórka nawierzchni chodnika, który biegnie wzdłuż ogrodzenia miejskiego kąpieliska. Dla pieszych wyznaczone zostało tymczasowe obejście, a wkrótce – po rozbiórce go w całości – będą oni mieli do dyspozycji na czas niezbędny do przebudowy prowadzący po przeciwnej stronie nieopodal stawu, a zaczynający się od przejścia przy pętli  od ul. Miodowej śródleśny pas ścieżki pieszo-rowerowej.

- Postęp prac na budowie jest coraz bardziej widoczny. Zakończone w minionych dniach prace przygotowawcze pozwoliły wykonawcy na rozpoczęcie kolejnego etapu robót. Trwają prace ziemne i przy uzbrojeniu podziemnym. Zdjęto pierwsze powierzchnie ziemi urodzajnej na potrzeby prowadzenia pierwszych wykopów i nasypów. Rozpoczęto roboty ziemne w obszarze poszerzenia pętli tramwajowej oraz parkingu w rejonie skrzyżowania al. Wojska Polskiego i ul. Hieronima Kupczyka. Poszerzony został również pas ziemi w ciągu samej ul. Hieronima Kupczyka w kierunku parkingu leśnego. Układane są pierwsze odcinki przyszłej kanalizacji deszczowej wzdłuż tej ulicy – wylicza Piotr Zieliński, rzecznik prasowy miasta ds. inwestycji - Przebudowano także kabel średniego napięcia wzdłuż al. Wojska Polskiego oraz w 80% zrealizowano prace przy przebudowie gazociągu.

Na wykonanie wszystkich prac spółka Strabag ma 24 miesiące od dnia podpisania umowy i powinna zakończyć inwestycję najpóźniej do grudnia przyszłego roku. Kontrakt opiewana ponad 65,8 mln zł. ©℗

Tekst i fot.: Mirosław WINCONEK

 

Ulicą Kupczyka wahadłowo Ulicą Kupczyka wahadłowo Ulicą Kupczyka wahadłowo Ulicą Kupczyka wahadłowo Ulicą Kupczyka wahadłowo Ulicą Kupczyka wahadłowo Ulicą Kupczyka wahadłowo Ulicą Kupczyka wahadłowo Ulicą Kupczyka wahadłowo Ulicą Kupczyka wahadłowo Ulicą Kupczyka wahadłowo Ulicą Kupczyka wahadłowo Ulicą Kupczyka wahadłowo Ulicą Kupczyka wahadłowo Ulicą Kupczyka wahadłowo Ulicą Kupczyka wahadłowo Ulicą Kupczyka wahadłowo Ulicą Kupczyka wahadłowo

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie