Piątek 22 października 2021r. 
REKLAMA

Ulicą Kupczyka wahadłowo [GALERIA]

Data publikacji: 2020-03-25 16:17
Ostatnia aktualizacja: 2020-03-25 17:32
Ulicą Kupczyka wahadłowo
 

Od tego tygodnia kierowcy mogą spodziewać się pierwszych utrudnień w przejeździe  ul. Hieronima Kupczyka, która jest obecnie jedną z tych dróg w rejonie szczecińskiego osiedla Głębokie, które są modernizowane. W obu kierunkach do odwołania na wybranych odcinkach wprowadzany będzie tam ruch wahadłowy.  A to w związku z trwającą tam budową nowego węzła przesiadkowego, co obejmuje jednocześnie przebudowę pobliskiej pętli i dochodzących do niej także odcinków al. Wojska Polskiego oraz ulic Miodowej i Emila Zegadłowicza. 

- Utrudnienia będą występować w zależności od miejsca prowadzenia robót budowlanych – zapowiada Piotr Zieliński, rzecznik prasowy miasta ds. inwestycji. - Kierowców prosimy o zachowanie szczególnej uwagi.

Spółka STRABAG,  wykonawca inwestycji, po formalnym przekazaniu z  pracami przy budowie nowego węzła przesiadkowego w rejonie dotychczasowej pętli tramwajowo-autobusowej ruszył w drugiej dekadzie stycznia. A ich pierwszym i najbardziej widocznym etapem były wycinki drzew w pasach poboczy od rogatek Szczecina, od granicy miasta z gminą Dobra, po ul. Miodową i od al. Wojska Polskiego, w rejonie starego parkingu leśnego naprzeciwko jeziora, po odcinek ul. Emila Zegadłowicza do jej skrzyżowania z ul. Kąpieliskową. W rejonie tych dwóch ostatnich teraz trwa rozbiórka nawierzchni chodnika, który biegnie wzdłuż ogrodzenia miejskiego kąpieliska. Dla pieszych wyznaczone zostało tymczasowe obejście, a wkrótce – po rozbiórce go w całości – będą oni mieli do dyspozycji na czas niezbędny do przebudowy prowadzący po przeciwnej stronie nieopodal stawu, a zaczynający się od przejścia przy pętli  od ul. Miodowej śródleśny pas ścieżki pieszo-rowerowej.

- Postęp prac na budowie jest coraz bardziej widoczny. Zakończone w minionych dniach prace przygotowawcze pozwoliły wykonawcy na rozpoczęcie kolejnego etapu robót. Trwają prace ziemne i przy uzbrojeniu podziemnym. Zdjęto pierwsze powierzchnie ziemi urodzajnej na potrzeby prowadzenia pierwszych wykopów i nasypów. Rozpoczęto roboty ziemne w obszarze poszerzenia pętli tramwajowej oraz parkingu w rejonie skrzyżowania al. Wojska Polskiego i ul. Hieronima Kupczyka. Poszerzony został również pas ziemi w ciągu samej ul. Hieronima Kupczyka w kierunku parkingu leśnego. Układane są pierwsze odcinki przyszłej kanalizacji deszczowej wzdłuż tej ulicy – wylicza Piotr Zieliński, rzecznik prasowy miasta ds. inwestycji - Przebudowano także kabel średniego napięcia wzdłuż al. Wojska Polskiego oraz w 80% zrealizowano prace przy przebudowie gazociągu.

Na wykonanie wszystkich prac spółka Strabag ma 24 miesiące od dnia podpisania umowy i powinna zakończyć inwestycję najpóźniej do grudnia przyszłego roku. Kontrakt opiewana ponad 65,8 mln zł. ©℗

Tekst i fot.: Mirosław WINCONEK

 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ