Poniedziałek 18 października 2021r. 
REKLAMA

Ulica Królowej Jadwigi i Małkowskiego po terminie

Data publikacji: 2019-11-01 09:44
Ostatnia aktualizacja: 2019-11-04 22:36
Ulica Królowej Jadwigi i Małkowskiego po terminie
Roboty przy przebudowie ul. Andrzeja Małkowskiego i krótkiego odcinka ul. Królowej Jadwigi. Konsorcjum spółek Elbud z dodatkowym terminem na ukończenie inwestycji do 8 listopada. Fot. Mirosław Winconek  

Wzdłuż przebudowywanego od wiosny odcinka ul. Andrzeja Małkowskiego w Szczecinie od skrzyżowania z ul. Księcia Bogusława X do ul. Królowej Jadwigi oraz na krótkim odcinku tej ostatniej do ul. Bolesława Krzywoustego trwają wciąż roboty drogowe, choć miały zakończyć się przed upływem ostatniego dnia października. Wydłużony finisz planowany jest aktualnie do 8 listopada.

Wzdłuż obu ulic prowadzone są nadal prace brukarskie, przy malowaniu oznakowania poziomego na jezdniach i ustawianiu znaków pionowych. Montowane są donice-siedziska na zieleń z prefabrykatów, od kilku dni wkopywane są w wyznaczone wcześniej miejsca zwiezione tam okazy drzewek.

Przypomnijmy. Wzdłuż ul. Andrzeja Małkowskiego pojawić się ma 30 drzew w dwustronnym szpalerze, w tym: 26 głogów pośrednich odm. Paul’s Scarlet i 4 śliwy wiśniowe odm. Pissardi. Natomiast wzdłuż ul. Królowej Jadwigi na jej odcinku od ul. Bolesława Krzywoustego do ul. Andrzeja Małkowskiego zaplanowano posadzenie 9 drzew tworzących dwustronny szpaler, w tym 7 lip drobnolistnych odm. Rancho i 2 śliw wiśniowych odm. Pissardi.

Wzdłuż obu ulic ustawiane są donice z białego betonu o wysokości ok. 50 cm z prefabrykowanych murków oporowych z siedziskami z kompozytu drewnianego. Zostaną obsadzone roślinami ozdobnymi. U zbiegu ulic Andrzeja Małkowskiego i Królowej Jadwigi także urządzone zostaną miejsca do odpoczynku w otoczeniu zieleni. Przewidziany jest montaż stojaków na rowery. Pojawiły się już słupki oddzielające pas jezdni z wytyczanymi miejscami parkingowymi od chodników.

Na ulicy Andrzeja Małkowskiego pojawią się zatoki postojowe do parkowania równoległego z jednej i prostopadłego z drugiej strony jezdni.

Po oddaniu do użytku zarówno na modernizowanym teraz krótkim odcinku ul. Królowej Jadwigi, tak jak na ul. Andrzeja Małkowskiego aż do all. Piastów ma obowiązywać ruch jednokierunkowy. A nawierzchnia jezdni ich skrzyżowania została wyniesiona, tworząc spowalniacz. Na obu ulicach wprowadzona zostanie strefa ruchu „30” – identyczna jak na zmodernizowanym już przyległym odcinku ul. Księcia Bogusława X (od pl. Zgody do ul. Bolesława Krzywoustego).

- Na ulicy Andrzeja Małkowskiego w ramach robót dodatkowych, nie objętych pierwotnym projektem, wykonano kanał technologiczny wraz ze studniami i słupem do przyszłej instalacji monitoringu. Wybudowano także 3 dodatkowe przyłącza kanalizacji deszczowej. W trakcie prowadzenia robót na odcinku od ul. Księcia Bogusława X do ul. Królowej Jadwigi, po rozebraniu nawierzchni, zaobserwowano nienaturalne zapadnięcia gruntu w kilku miejscach. Po zleconych dodatkowych badaniach gelologicznych zapadła decyzja o wymianie gruntu, w tym i innym miejscu, które tego wymagało. Tych kilka elementów wpłynęło nieznacznie na termin ostatecznego zakończenia prac - tłumaczy Hanna Pieczyńska, rzeczniczka prasowa ZDiTM, zlecającego w imieniu miasta tę inwestycję.

Wykonawcą tej przebudowy jest konsorcjum firm Elbud sp z o.o. i Elbud s.c. za kwotę 8 712 481,77 zł. Roboty rozpoczęły się w marcu. Według zapowiedzi rzeczniczki prasowej ZDiTM, na obu zmodernizowanych ulicach procedura odbiorów technicznych rozpocznie się po 8 listopada. ©℗

Tekst i fot. Mirosław WINCONEK

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Robert
2019-11-01 21:57:56
Jeszcze tylko elewacje kamienic wyremontować i żulerkę wyprowadzić i będzie jak w Wiedniu
jakaś pokazówka czy co?
2019-11-01 20:23:54
kawałek ulicy prezio przerobił chyba foto na foldery potrzebne jak to piękne w centrum miasta....
Antoni
2019-11-01 19:57:33
Standardowo :) To przestaje dziwić.
Około 0.5 km drogi przez Tanowo, dalej do Niemiec od wczesnej wiosny do teraz jest zupełnie rozorane.
2019-11-01 16:13:24
REMONT panowie REMONT !!!
Waldek
2019-11-01 12:55:41
I za to lubię kurier szczeciński, fajne zdjęcia :)
Taaa...
2019-11-01 11:16:44
W latach KO-muny i PO-stkomuny... bylo wszystko "ok" !! A teraz "nagle" jest wszystko po terminie... od Lewej strony patrzac ?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ