czwartek, 09 kwietnia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Ulica Arkońska. Tną aż furczy

Ulica Arkońska. Tną aż furczy

Ulica Arkońska. Tną aż furczy
Data publikacji: 2018-02-13 06:49
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:03
Wywietleń: 3330 313805

Wycinka drzew w Lesie Arkońskim pod przebudowę ul. Arkońskiej w Szczecinie trwa od tygodnia. I z każdym dniem krajobraz tej okolicy, do którego wielu szczecinian zdążyło się przyzwyczaić, zmienia się nie do poznania.

Drzewo za drzewem pada jak zapałka. Pilarze nie próżnują. Wzdłuż zamkniętego w miniony czwartek dla ruchu samochodów w obu kierunkach fragmentu ul. Arkońskiej od skrzyżowania z ul. Stanisława Wojciechowskiego do wjazdu w boczne jej odgałęzienie do Arkonki przy rozwidleniu na wysokości ul. Międzyparkowej przybywa pni (karp) do usunięcia z ziemi po ich wycince.

Z inwentaryzacji zieleni, jaką do dokumentacji projektowej wykonało Biuro Inżynierskie DAMART Kraśniański i Wspólnicy Sp.J., wynika, że usuniętych w tym rejonie z powodu kolizji z inwestycją (nowa droga ma być parametrami taka sama, jak ten je odcinek po ostatniej przebudowie, zakończonej w 2012 r. do wjazdu na pętlę tramwajów linii 3 i 10) ma być w sumie 822 drzew o łącznej liczbie pni 1053, a ponadto do wykarczowania są 543 mkw. krzewów i 149 mkw. podrostu różnych gatunków.

Roboty drogowe obejmą odcinek ul. Arkońskiej o łącznej długości 2 km 430 do jej wylotu w al. Wojska Polskiego, gdzie ma powstać nowe rondo tzw. rozgwiazda z rozjazdami torów tramwajowych we wszystkie kierunki i relacje skrętne. Wykonawcą inwestycji, na której realizację przewidziano 18 miesięcy, jest spółka Eurovia Polska. ©℗

(MIR)

Fot. Mirosław WINCONEK

Ulica Arkońska. Tną aż furczy Ulica Arkońska. Tną aż furczy Ulica Arkońska. Tną aż furczy Ulica Arkońska. Tną aż furczy Ulica Arkońska. Tną aż furczy Ulica Arkońska. Tną aż furczy

Komentarze

Arleta będziesz milczeć?
Rok temu prywatni właściciele posadzonych przez siebie drzew nie wycieli ich tyle dzięki wolnościowe ustawie min. Szyszko ile teraz przy jednej przebudowie, a jakie było wtedy wycie co niektórych żurnalistów i oburzonych mieszkańców (przeważnie fornali z bloków). Dziś życie mówi "sprawdzam"! I co zielone oszołomy? Brakuje wam pomysłów poza zeszłorocznym pluciem? Trzeba było np. poprzesadzać te drzewa. Basta by pomogła i by sobie rosły, a wy nic! Potraficie tylko zza komputera podskakiwać byłemu już ministrowi, leśnikom czy prywatnym właścicielom, a do roboty rączki lewe. Zakładam, że w życiu żadnego drzewa nie posadziliście, no może poza leszczyną (sadzonek dębu akurat w Rajskim Ogrodzie nie mieli na składzie) pod siedzibą PiS.
2018-02-13 15:54:19
Czytelnik
W ramach częściowego rozliczenia u wykonawcy za wykonywaną pracę.To często spotykana praktyka w różnych pracach porządkowo-rozbiórkowych.
2018-02-13 11:17:44
greg
hm, czy ZDTiM nie powinien przed wycinką usunąć znaków i latarni? Przecież zaraz gdzieś to Eurovia wyrzuci w krzaki i po kłopocie. Szczecin bogate miasto.
2018-02-13 10:33:35
Przecież głównie chodzi o POzyskanie drewna.
A wy naiwniacy co myślicie ? Drewno to trochę forsy.
2018-02-13 10:28:34
las
Ciekawe, u kogo w kominku wylądują te drzewa ;)
2018-02-13 07:41:44

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Wojsko dla szpitala

Z dostawą do domu

Sonda

Czy zakaz wstępu do lasów pomaga zwalczać epidemię koronawirusa?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie