Poniedziałek, 25 września 2023 r. 
9 szczecin
REKLAMA

„Udostępnić prawy pas ruchu”

Data publikacji: 22 listopada 2016 r. 18:18
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:21
„Udostępnić prawy pas ruchu”
 

– Od kilku dni w rejonie skrzyżowania ulic Struga i Gryfińskiej prowadzone są prace drogowe, które w ogromnym zakresie utrudniają ruch pojazdów, skutkiem czego każdego dnia, od rana do późnych godzin wieczornych, tworzy się korek… – napisał do „Kuriera” nasz Czytelnik (dane do wiadomości red.).

– Nitka wyjazdowa z miasta ma trzy pasy ruchu, do wysokości remontowanego odcinka, następnie – na skutek oznakowania – prawy pas zostaje wyłączony z użytkowania, aby umożliwić wjazd pojazdom włączającym się do ruchu z ulicy Gryfińskiej, a jadącym w kierunku Słonecznego – opisuje sytuację w tym rejonie Czytelnik.

Jego zdaniem „dobrze pojęty interes społeczny oraz zdrowy rozsądek nakazuje udostępnić prawy pas ruchu ulicy Struga i nieznacznie utrudnić wjazd z ulicy Gryfińskiej. Dzięki takiej organizacji diametralnie poprawi się przepustowość drogi krajowej nr 10 oraz płynność ruchu w opisywanym miejscu”.

„Z niecierpliwością wypatruję sugerowanych zmian, tym bardziej wskazanych, że praktycznie bezkosztowych!” – dodaje Czytelnik.

Kończy półżartem swoją propozycję zmian: „Liczę, że przedstawiony pomysł nie zburzy wizji zakorkowanego Szczecina”.

Przypomnijmy, że remont tego skrzyżowania rozpoczął się 8 listopada br.

Od środy na ul. Hangarowej został wprowadzony kolejny etap czasowej organizacji ruchu, który potrwa przynajmniej dwa tygodnie. Zawężono tam jezdnię do dwóch pasów ruchu. Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego prosi w związku z tym o wybór tras alternatywnych, np. przez ulicę Floriana Krygiera lub przez Dąbie (zjazd z mostu Pionierów w ulicę Eskadrową, a następnie ulicą Przestrzenną w kierunku Gryfińskiej lub Pomorskiej).

(kl)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

ja z Dąbia
2016-11-23 00:06:40
a te nadal swoje, NA HANGAROWEJ praktycznie NIC SIĘ NIE DZIEJE ale za to na papierze ,,Od środy na ul. Hangarowej został wprowadzony kolejny etap czasowej organizacji ruchu...." tak się buduje Polskę papierową, tak powstają kilometry nowych dróg i autostrad, czekamy jak wkrótce ,,Kurier" napisze że mamy np. nowy most Cłowy, i np; że SST jest naprawdę szybki

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA