środa, 28 października 2020.
Strona główna > Wiadomości > Udało się odnaleźć grzybiarza zaginionego w lesie pod Choszcznem

Udało się odnaleźć grzybiarza zaginionego w lesie pod Choszcznem

Udało się odnaleźć grzybiarza zaginionego w lesie pod Choszcznem
Data publikacji: 2020-09-17 14:46
Ostatnia aktualizacja: 2020-09-18 22:20
Wywietleń: 1264 475400

Choszczeńscy policjanci, wspierani przez strażaków - ochotników, prowadzili w środę wieczorem poszukiwania za zaginionym 59-letnim mężczyzną, który wyszedł do lasu na grzyby. Działania kilkudziesięciu osób zakończyły się powodzeniem. Mężczyzna został odnaleziony, teraz jest pod opieką lekarzy.

W środę (16 września) około godziny 18.50 policjanci otrzymali zgłoszenie o zaginięciu 59-letniego mężczyzny, który przed południem wybrał się do lasu na grzyby. Ponieważ zbyt długo nie wracał, zaniepokojeni domownicy zaalarmowali policję obawiając się, że mogło stać się coś złego. Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Choszcznie we wskazane miejsce wysłał patrole, a dla reszty policjantów ogłoszono alarm. W poszukiwania włączyły się również jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej oraz funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie.

Akcja służb zakończyła się sukcesem.  Około godziny 23.30, 59-letni mężczyzna został odnaleziony. Był nieprzytomny, miał również problemy z oddychaniem. Mężczyźnie niezwłocznie udzielono pierwszej pomocy, a następnie przekazano pod opiekę załogi ratownictwa medycznego.

Policja ocenia, że zdarzenie pokazuje, jak ważne jest odpowiednie przygotowanie do leśnych wypraw. Wychodząc do lasu pamiętajmy, aby zabrać ze sobą naładowany telefon komórkowy i mieć stały kontakt z bliskimi. Pamiętajmy również o tym, aby nie wychodzić do lasu samotnie, szczególnie gdy mamy problemy zdrowotne. Na grzybobranie nie warto wybierać się w godzinach popołudniowych, gdyż szybko zapadający zmrok może utrudnić odnalezienie drogi.

(k)

Fot. Sylwia Dudek

 

Komentarze

Lech
No cóż. A wystarczyłby zwykły kompas za 20 zł. I już dużo łatwiej poruszać się po lesie.
2020-09-18 22:20:31
gps
Lokalizator drogi powrotnej można już kupić za mniej niż 100 euro, więc bezpieczeństwo jest chyba tego warte.
2020-09-18 07:32:11
Pomocne Telefony i Drony
Wprowadzic do sprzedazy system Alarmowy GPS... by starsi grzybiarze mogli je miec na rece by w przypadku zagubienia sie - po nacisnieciu przycisku mozna bylo szybciej ich zlokalizowac...! A jesli Ktos do lasu wybierze sie bez telefonu i pomocnych systemow - to pozniej powinien poniesc Koszta... Poszukiwawczo-Ratunkowe !!
2020-09-17 21:06:17

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Finał Nagrody Gryfia 2020

Sonda

Czy boisz się zakażenia koronawirusem?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie