sobota, 11 lipca 2020.
Strona główna > Wiadomości > Uczniowie poszli do pracy

Uczniowie poszli do pracy

Uczniowie poszli do pracy
Data publikacji: 2016-04-20 16:52
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:00
Wywietleń: 1330 129059

Uczniowie 21 zachodniopomorskich liceów i techników spędzili środę (20 kwietnia) w pracy - poznali jej organizację w 282 firmach i instytucjach. W ten sposób uczcili Dzień Przedsiębiorczości. Wydarzenie już od 13 lat organizuje Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości.

Dzień Przedsiębiorczości jest przeznaczony dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Młodzież może podczas niego poznać zakres obowiązków na danym stanowisku, dowiaduje się, jaka towarzyszy mu odpowiedzialność i jakie predyspozycje oraz umiejętności są niezbędne do takiej pracy. Uświadamia też sobie związek między wykształceniem a przyszłą karierą zawodową.

Na pójście do pracy zamiast do szkoły 20 kwietnia zdecydowali się uczniowie 21 szkół ponadgimnazjalnych w Zachodniopomorskiem. Spędzili go w 282 firmach i instytucjach m.in. ZUS w Koszalinie, policji, straży pożarnej.

Zwieńczeniem przedsięwzięcia FMP będzie Gala Przedsiębiorczości, podczas której najaktywniejsze szkoły oraz firmy i instytucje uhonorowane zostaną statuetkami i dyplomami. Nagrody otrzymają także uczniowie – laureaci konkursu na najlepszy fotoreportaż z Dnia Przedsiębiorczości. (mag)

 

Na zdjęciu: Uczennice hotelarstwa w Technikum Zawodowym nr 2 (Zespół Szkół nr 2) ze Stargardu poznawały wyposażenie i organizację pracy hotelu „Dana" w Szczecinie.

Fot. Ryszard Pakieser

 

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

#GaszynChallenge Kurier Szczeciński dla Franka Kępy

kondolencje

Sonda

Czy zagłosujesz w drugiej turze wyborów prezydenckich?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie