wtorek, 22 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Uczniowie poszli do pracy

Uczniowie poszli do pracy

Uczniowie poszli do pracy
Data publikacji: 2016-04-20 16:52
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:00
Wywietleń: 1409 129059

Uczniowie 21 zachodniopomorskich liceów i techników spędzili środę (20 kwietnia) w pracy - poznali jej organizację w 282 firmach i instytucjach. W ten sposób uczcili Dzień Przedsiębiorczości. Wydarzenie już od 13 lat organizuje Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości.

Dzień Przedsiębiorczości jest przeznaczony dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Młodzież może podczas niego poznać zakres obowiązków na danym stanowisku, dowiaduje się, jaka towarzyszy mu odpowiedzialność i jakie predyspozycje oraz umiejętności są niezbędne do takiej pracy. Uświadamia też sobie związek między wykształceniem a przyszłą karierą zawodową.

Na pójście do pracy zamiast do szkoły 20 kwietnia zdecydowali się uczniowie 21 szkół ponadgimnazjalnych w Zachodniopomorskiem. Spędzili go w 282 firmach i instytucjach m.in. ZUS w Koszalinie, policji, straży pożarnej.

Zwieńczeniem przedsięwzięcia FMP będzie Gala Przedsiębiorczości, podczas której najaktywniejsze szkoły oraz firmy i instytucje uhonorowane zostaną statuetkami i dyplomami. Nagrody otrzymają także uczniowie – laureaci konkursu na najlepszy fotoreportaż z Dnia Przedsiębiorczości. (mag)

 

Na zdjęciu: Uczennice hotelarstwa w Technikum Zawodowym nr 2 (Zespół Szkół nr 2) ze Stargardu poznawały wyposażenie i organizację pracy hotelu „Dana" w Szczecinie.

Fot. Ryszard Pakieser

 

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
22
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie