Niedziela, 19 maja 2024 r. 
REKLAMA

Uczniowie poszli do pracy

Data publikacji: 20 kwietnia 2016 r. 16:52
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:51
Uczniowie poszli do pracy
Uczennice hotelarstwa w Technikum Zawodowym nr 2 (Zespół Szkół nr 2) ze Stargardu poznawały wyposażenie i organizację pracy hotelu „Dana" w Szczecinie. Fot. Ryszard Pakieser  

Uczniowie 21 zachodniopomorskich liceów i techników spędzili środę (20 kwietnia) w pracy - poznali jej organizację w 282 firmach i instytucjach. W ten sposób uczcili Dzień Przedsiębiorczości. Wydarzenie już od 13 lat organizuje Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości.

Dzień Przedsiębiorczości jest przeznaczony dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Młodzież może podczas niego poznać zakres obowiązków na danym stanowisku, dowiaduje się, jaka towarzyszy mu odpowiedzialność i jakie predyspozycje oraz umiejętności są niezbędne do takiej pracy. Uświadamia też sobie związek między wykształceniem a przyszłą karierą zawodową.

Na pójście do pracy zamiast do szkoły 20 kwietnia zdecydowali się uczniowie 21 szkół ponadgimnazjalnych w Zachodniopomorskiem. Spędzili go w 282 firmach i instytucjach m.in. ZUS w Koszalinie, policji, straży pożarnej.

Zwieńczeniem przedsięwzięcia FMP będzie Gala Przedsiębiorczości, podczas której najaktywniejsze szkoły oraz firmy i instytucje uhonorowane zostaną statuetkami i dyplomami. Nagrody otrzymają także uczniowie – laureaci konkursu na najlepszy fotoreportaż z Dnia Przedsiębiorczości. (mag)

 

Na zdjęciu: Uczennice hotelarstwa w Technikum Zawodowym nr 2 (Zespół Szkół nr 2) ze Stargardu poznawały wyposażenie i organizację pracy hotelu „Dana" w Szczecinie.

Fot. Ryszard Pakieser

 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA