Wtorek 07 grudnia 2021r. 
REKLAMA

Uciekli z dzieckiem ze szpitala. Kary nie będzie

Data publikacji: 2018-08-22 15:01
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:18
Uciekli z dzieckiem ze szpitala. Kary nie będzie
 

Rodzice noworodka, którzy we wrześniu zabrali go z białogardzkiego szpitala, aby uniknąć zaaplikowania mu szczepień ochronnych, nie narazili go na utratę życia lub zdrowia. Tak stwierdzili biegli z Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, którzy badali sprawę. Ich opinia była decydująca dla prokuratury, która w tej sytuacji umorzyła postępowanie.

Przypomnijmy, że chodzi o dziewczynkę urodzoną w 37. tygodniu życia, której rodzice sprzeciwiali się zaszczepieniu jej w pierwszej dobie życia. Gdy medycy zagrozili im, że w tej sytuacji złożą w Sądzie Rodzinnym wniosek o ograniczenie im władzy rodzicielskiej i ustanowienie dla dziecka kuratora, ci zabrali dziecko i wraz z nim opuścili szpital.

Później przez wiele dni musieli się ukrywać. Policji nie udało się ustalić miejsca ich pobytu. Sprawa nabrała rozgłosu w całej Polsce. W lecznicy na zlecenie Ministra Zdrowia przeprowadzono kontrolę. Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Wiedzy o Szczepieniach „STOP NOP” zorganizowało nawet pikietę przed siedzibą białogardzkiego Sądu Rodzinnego w obronie rodziców dziecka.

Teraz okazało się, że noworodek nie został przez nich narażony na niebezpieczeństwo, które mogłoby poskutkować postawieniem ich przed sądem karnym. Postanowienie prokuratury jest wiążące. ©℗

(pw) 

Fot. Artur Bakaj (arch.)

Na zdjęciu: Przeciwnicy szczepień ochronnych w obronie rodziców pikietowali przed białogardzkim sądem.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

nie zgadzam się
2018-08-23 14:35:34
Co to znaczy ,że dzieci należą do rodziców? Nieprawda,czyli co mogą je bić ,gnębić ,bo są ich. oni je wychowują ,ukierunkowują ale to osoba społeczna.
deu
2018-08-22 17:35:00
Niech szpital wystąpi do sądu przeciwko tym pseudorodzicom. Niech płacą odszkodowanie
@...
2018-08-22 16:00:21
Po 1. tej ewentualnie zwiekszonej ilosci przypadków odry należy podziękować przede wszystkim Ukraińcom. Po 2. w Polsce niestety nie ma od ponad 20 lat szczepionki przeciw odrze. Jest tylko 3 w 1. A to niestety nie zostało przebadane , jak i te wszystkie inne kombinaty 5 w 1, 6 w 1 jaki to ma wpływ takie szczepienie szczegolnie na maly, rozwijajacy sie organizm zamiast pojedynczej szczepionki. 3. W polandi nikt nie bierze żadnej odpowiedzialności za powikłania po szczepienne których jest wielokrotnie wiece niż właśnie jeszcze 25 lat temu. 4. Jak jesteś zaszczepiony to co się przejmujesz. Po coś się zaszczepiles ?
ziemia jest płaska
2018-08-22 15:46:33
a szczepionki powodują autyzm
...
2018-08-22 15:16:44
Tymczasem zachorowań na Odrę coraz wiecej..., wszyscy ci antyszczepionkowcy to elektorat skrajnego pseudo antysystemowego prawactwa od muzyka z sejmu czy króla kuców z wykupu,szarlatani medyczni,znahorzy,płaskoziemcy,altmedy,uzdrowiciele duchowi itd. smutne, do lasu sie przeprowadzcie i tam sobie zyjcie z dala od cywilizacji jak amisze itd. jak ktos chce sobie szkodzic prosze bardzo ale nie innym

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA