Środa 28 września 2022r. 
REKLAMA

Uchwycone w obiektywie – Myślibórz 2021 [GALERIA]

Data publikacji: 2021-05-22 22:42
Ostatnia aktualizacja: 2021-05-22 22:42
Uchwycone w obiektywie – Myślibórz 2021
Na zdjęciach migawki z otwarcia I Dorocznego Przeglądu Fotografii ,,Uchwycone w obiektywie - Myślibórz 2021”. Fot. (szym)  

Po raz pierwszy Muzeum Pojezierza Myśliborskiego było organizatorem Dorocznego Przeglądu Fotografii. W imprezie zorganizowanej (w sobotę, 22 maja) w ramach Nocy Muzeów, zaprezentowano bogaty plon artystycznych uniesień, kilkunastu miłośników fotografii.

Ze względu na obostrzenia sanitarne zrezygnowano z tradycyjnego wernisażu z udziałem publiczności. Warto wspomnieć, że zaprezentowane prace wzbudziły spore zainteresowanie jury oraz odwiedzających tę ekspozycję.

Pomysł zorganizowania przeglądu fotografii kiełkował w nas od kilku już lat, kiedy to zdjęcia zaczęły być zgłaszane na nasz przegląd plastyki myśliborskiej – mówi Magdalena Szymczyk, dyrektor muzeum. - W związku z coraz większym zainteresowaniem i popularnością fotografii, postanowiliśmy poświęcić jej osobny przegląd. W tym roku jest jego inauguracja. Mam nadzieję, że na stałe wpisze się do kalendarza naszych imprez.

W przeglądzie wzięło udział 18 autorów z terenu Pojezierza Myśliborskiego. Bogata i różnorodna tematyka nadesłanych prac, przedstawia w większości malowniczy pejzaż. Znalazły się też portrety, architektura, zwierzęta... W większości to prace barwne wykonane na wysokim poziomie warsztatowym. Zdaniem członków jury - każdy autor zasługuje na nagrodę i własną odrębną wystawę.

Nasza komisja stanęła przed bardzo trudnym zadaniem. Zgodnie z regulaminem musiała wybrać trzech autorów najlepszych prac. I tak, po długich naradach, pierwsze miejsce zdobyły prace Marka Weresa, drugie – Aleksandry Stempińskiej, a trzecie - Mateusza Nieckarza. Natomiast nagrody specjalne otrzymali Adam Okonowicz i Piotr Posieczek.

Gratulujemy laureatom i już zapraszamy na przyszłoroczny przegląd – poinformowała ,,Kurier” dyrektor myśliborskiego muzeum.

Odnotujmy, że pozostałych autorów prac uhonorowano dyplomami za udział w przeglądzie i upominkami. W otwarciu wystawy nie zabrakło przedstawicieli władz samorządowych, dyrekcji muzeum, członków komisji i autorów prac. W ramach przeglądu przygotowano też wystawę starych fotografii, sprzętu fotograficznego i filmowego.

(szym)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA