środa, 30 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Tysiące z grypą

Tysiące z grypą

Tysiące z grypą
Data publikacji: 2016-01-04 23:48
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:50
Wywietleń: 1326 86235

Od początku obecnego sezonu grypowego w Zachodniopomorskiem zachorowało ponad 19,5 tysiąca osób. Z powodu powikłań grypy hospitalizowano u nas 7 osób. Na razie sytuacja jest bardzo podobna do tej sprzed roku. Ale dopiero wkraczamy w tzw. szczyt zachorowań.

- Od początku września do końca grudnia 2015 roku zarejestrowaliśmy 19 522 przypadki zachorowań na grypę i zakażania grypopodobne - informuje Małgorzata Kapłan z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczecinie. - Hospitalizacji wymagało 7 osób, u 3 kobiet została potwierdzona grypa typu A. Pacjentki były hospitalizowane w Szczecinie. Zostały już wypisane do domu.

Tylko w grudniu ubiegłego roku Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej zgłoszono 5522 przypadki zachorowań. Ale to i tak o niemal pół tysiąca mniej w porównaniu z grudniem 2014 roku. W okresie od września do grudnia 2014 r. w naszym województwie zarejestrowano 19 799 przypadków zachorowań na grypę i zakażenia grypopodobne. Wtedy także 7 osób było hospitalizowanych.

- W Polsce sezon wzmożonych zachorowań na grypę trwa od października do kwietnia następnego roku, przy czym szczyt zachorowań przypada między styczniem a marcem - informuje Główny Inspektorat Sanitarny. - Rejestruje się wtedy od kilkuset do kilku milionów zachorowań na grypę i choroby grypopodobne.©℗

(sag)

 

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie