sobota, 21 lipca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Tymczasowa likwidacja przystanków

Tymczasowa likwidacja przystanków

Tymczasowa likwidacja przystanków
Data publikacji: 2016-09-29 12:48
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:11
Wywietleń: 1453 157028

Informujemy, że od piątku (30 września) tymczasowej likwidacji ulegają przystanki „Plac Rodła LOT” dla linii A, B, C, D, 86, 522, 529, 531,532 oraz „Plac Żołnierza Polskiego” dla linii 86, 522, 529, 531, 532. Dla tych przystanków ustalona została wspólna lokalizacja – w ciągu alei Wyzwolenia, na odcinku pomiędzy ulicami Mazowiecką, a Małopolską na wysokości posesji numer 7.

Zmiany są związane z inwestycją prowadzoną od sierpnia w alei Wyzwolenia. W ramach prac wyremontowana zostanie tam jezdnia i chodniki, pojawi się ścieżka rowerowa, podpórki, stojaki i ławki.

Przypominamy, że zakres przedsięwzięcia obejmuje odcinek od ul. Rayskiego do pl. Żołnierza Polskiego, po stronie zachodniej, a dokładniej:

  • budowę drogi rowerowej,

  • przebudowę istniejących chodników,

  • przebudowę przystanków komunikacji miejskiej,

  • wykonanie elementów małej architektury,

  • remont nawierzchni jezdni zachodniej,

  • przebudowę przejść dla pieszych, tam gdzie jest to konieczne,

  • regulację wysokościową istniejącej infrastruktury technicznej,

  • budowę miejsc parkingowych.

Roboty na Wyzwolenia   Fot. ZDiTMW ramach przebudowy wyremontowany będzie chodnik i wykonana zostanie droga rowerowa o nawierzchni asfaltowej. Będzie ona wygodną kontynuacją już istniejących ścieżek. Dla cyklistów pojawi się 28 stojaków rowerowych i 7 podpórek. Dla pieszych udogodnieniem będą ławki.

Na odcinku od placu Rodła do placu Żołnierza Polskiego wzdłuż ulicy przygotowane będą miejsca postojowe równoległe do jezdni. Dzięki zwężeniu jezdni do 9,25 m (skrajny pas o szerokości 3,25 m i dwa pasy o szerokości 3 m) wygospodarowana zostanie przestrzeń miejsc parkingowych o szerokości 2,5 m, drogi rowerowej o szerokości 2 m i chodnika o szerokości min. 2,4 m oraz opasek bezpieczeństwa. Na odcinku od ul. Rayskiego do placu Rodła parkowanie będzie skośne.

– W ramach prac wyremontowana będzie nawierzchnia jezdni i przebudowane zostaną przystanki komunikacji miejskiej. Na „Plac Rodła „LOT” oraz „Plac Żołnierza Polskiego”, pojawią się także wiaty. Dzięki zastosowaniu krawężników ułatwiających postój autobusów niskopodłogowych wygodniej będzie osobom niepełnosprawnym – informuje Hanna Pieczyńska z ZDiTM.

W okolicy przystanków oraz skrzyżowań na chodnikach zostanie wykonane oznakowanie dla osób niedowidzących oraz płyty wskaźnikowe na przejściu dla pieszych na pl. Rodła po stronie wschodniej, aby zachować ciągłości ruchu i pomóc w ten sposób odnaleźć bezpieczną drogę osobom niedowidzącym.

Prace wykonuje firma Eurovia Polska S.A. za kwotę 3 436 272,29 zł. Wykonawca na realizację zadania ma 150 dni od dnia podpisania umowy, czyli do 19 grudnia.

 

Fot. ZDiTM

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Józef Miszczuk
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy