Środa, 29 listopada 2023 r. 
-2 szczecin
REKLAMA

Tydzień pomocy pokrzywdzonym przestępstwem

Data publikacji: 18 lutego 2019 r. 19:24
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:33
Tydzień pomocy pokrzywdzonym przestępstwem
 

Trwa „Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”. W prokuraturach rejonowych, Prokuraturze Okręgowej, sądach i komendach policji do 22 lutego są pełnione dyżury, w trakcie których pokrzywdzeni przestępstwem mogą uzyskać wsparcie oraz informacje na temat przysługujących im uprawnień.

To kolejna edycja akcji koordynowanej przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Związana jest z ustanowieniem 22 lutego Dniem Ofiar Przestępstw. Stało się tak na mocy ustawy z 2003 r., która wskazała na potrzebę stałego monitorowania sytuacji osób pokrzywdzonych przestępstwem oraz działań podejmowanych na rzecz poprawy ich położenia.

Tegoroczny „Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem” organizowany jest od 18 do 24 lutego. Głównym celem tej inicjatywy jest zwrócenie szczególnej uwagi na uprawnienia osób, dla której została przeznaczona.

Wzorem lat ubiegłych w organizację „Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem” oprócz Ministerstwa Sprawiedliwości, Prokuratury Krajowej i Prokuratury Regionalnej w Szczecinie, aktywnie włączyli się również prokuratorzy z okręgu szczecińskiego, a także Sąd Apelacyjny, komendy policji. Do 22 lutego 2019 roku osoby pokrzywdzone przestępstwem będą mogły uzyskać bezpłatnie informacje.

W siedzibie Prokuratury Okręgowej w Szczecinie przy ul. Stoisława 6 oraz w prokuraturach rejonowych okręgu szczecińskiego wyznaczeni prokuratorzy będą pełnili dyżury, w trakcie których pokrzywdzeni przestępstwem, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji, będą mogli uzyskać wsparcie oraz informacje na temat przysługujących im uprawnień.

Ponadto wyznaczeni prokuratorzy będą pełnić dyżury w oddziałach Ośrodka Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem.

W Biurze Obsługi Interesanta Sądu Apelacyjnego w Szczecinie przy ul. Mickiewicza 163 dyżury w godz.7.30- 14.30 będą pełnione przez asystentów sędziego. 

W Sądzie Okręgowym w Szczecinie przy ul. Kaszubskiej 42 w godzinach od 9 do 15 asystenci sędziów będą udzielali informacji o instytucjach udzielających pokrzywdzonym pomocy prawnej oraz przepisach z tym związanych. Zainteresowane osoby powinny się zgłosić do Biura Obsługi Interesantów, gdzie będą kierowani do właściwych pomieszczeń, w których oczekiwać będą asystenci.

W tym samym czasie w sądach rejonowych w okręgu SO w Szczecinie dyżury pełnić będą również kuratorzy sądowi.

Porad prawnych będą też udzielać policjanci

(mag)

 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA