środa, 30 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Turyści: „Szczecin jest niezwykły"

Turyści: „Szczecin jest niezwykły"

Turyści: „Szczecin jest niezwykły"
Data publikacji: 2015-08-17 18:10
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:00
Wywietleń: 1633 12469

Co prawda kontuzja nie pozwoliła im na odbycie rowerowej podróży po zachodniopomorskim, ale nic straconego:, obejrzeli Szczecin, których ich zachwycił.

JADWIGA i Tadeusz Piotrowiczowie przyjechali do Szczecina z Wrocławia. Zamierzali zwiedzić miasto, objechać też rowerami m.in. Zalew Szczeciński i inne okolice naszego regionu. Szczecinem zainteresowali się m.in. dzięki artykułowi w „Polityce", kiedy tygodnik przybliżał sylwetki największych polskich miast. 

- Po lekturze artykułu „Niekochane miasto" czytałam różne komentarze na temat Szczecina. Wiele osób twierdziło, że to co zostało w nim napisane nie jest do końca prawdą. Bardzo nas to zaciekawiło i dlatego postanowiliśmy tu przyjechać - tłumaczy wybór kierunku podróży Jadwiga Piotrowicz.

Niestety, kontuzja męża nie pozwoliła im zrealizować rowerowego planu w pełni. Jednak nie ma tego złego, zwiedzili miasto z perspektywy pieszych. Państwo Piotrowiczowie postanowili podzielić się z nami wrażeniami z wizyty: „Szczecin jest niezwykły, brak w nim tendencji do zabudowywania każdego wolnego miejsca, jak to robią we Wrocławiu i przez to jest bardzo przestronne. Filharmonia zasłużyła na nagrodę, zwiedzaliśmy ją z przewodnikiem. Nigdy wcześniej nie zwiedzałam cmentarza, ale Wasz Centralny był tego wart. Szukaliśmy placów Oriona, widzieliśmy obraz Rembrandta w Muzeum Narodowym chwilę przed remontem. Nie udało się nam zobaczyć podziemnej trasy turystycznej z powodu remontu dworca i Opery. Przejechaliśmy się zerówką turystyczną (tramwajem linii zero - przyp. red.)" - pisze pani Jadwiga. 

Turystom spodobało się tutaj na tyle, że w przyszłym roku planują kolejną wyprawę na Pomorze Zachodnie.

- Zalew Szczeciński objedziemy w przyszłym roku i być może dojedziemy do Szczecina rowerami z Kostrzyna nad Odrą - dodaje Jadwiga Piotrowicz.

Szymon WASILEWSKI

 

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie