Wtorek, 05 grudnia 2023 r. 
-1 szczecin
REKLAMA

Turyści: „Szczecin jest niezwykły"

Data publikacji: 17 sierpnia 2015 r. 18:10
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:51
Turyści: „Szczecin jest niezwykły"
 

Co prawda kontuzja nie pozwoliła im na odbycie rowerowej podróży po zachodniopomorskim, ale nic straconego:, obejrzeli Szczecin, których ich zachwycił.

JADWIGA i Tadeusz Piotrowiczowie przyjechali do Szczecina z Wrocławia. Zamierzali zwiedzić miasto, objechać też rowerami m.in. Zalew Szczeciński i inne okolice naszego regionu. Szczecinem zainteresowali się m.in. dzięki artykułowi w „Polityce", kiedy tygodnik przybliżał sylwetki największych polskich miast. 

- Po lekturze artykułu „Niekochane miasto" czytałam różne komentarze na temat Szczecina. Wiele osób twierdziło, że to co zostało w nim napisane nie jest do końca prawdą. Bardzo nas to zaciekawiło i dlatego postanowiliśmy tu przyjechać - tłumaczy wybór kierunku podróży Jadwiga Piotrowicz.

Niestety, kontuzja męża nie pozwoliła im zrealizować rowerowego planu w pełni. Jednak nie ma tego złego, zwiedzili miasto z perspektywy pieszych. Państwo Piotrowiczowie postanowili podzielić się z nami wrażeniami z wizyty: „Szczecin jest niezwykły, brak w nim tendencji do zabudowywania każdego wolnego miejsca, jak to robią we Wrocławiu i przez to jest bardzo przestronne. Filharmonia zasłużyła na nagrodę, zwiedzaliśmy ją z przewodnikiem. Nigdy wcześniej nie zwiedzałam cmentarza, ale Wasz Centralny był tego wart. Szukaliśmy placów Oriona, widzieliśmy obraz Rembrandta w Muzeum Narodowym chwilę przed remontem. Nie udało się nam zobaczyć podziemnej trasy turystycznej z powodu remontu dworca i Opery. Przejechaliśmy się zerówką turystyczną (tramwajem linii zero - przyp. red.)" - pisze pani Jadwiga. 

Turystom spodobało się tutaj na tyle, że w przyszłym roku planują kolejną wyprawę na Pomorze Zachodnie.

- Zalew Szczeciński objedziemy w przyszłym roku i być może dojedziemy do Szczecina rowerami z Kostrzyna nad Odrą - dodaje Jadwiga Piotrowicz.

Szymon WASILEWSKI

 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA