Sobota, 10 czerwca 2023 r. 
12 szczecin
REKLAMA

Trzysta złotych na szkolną wyprawkę. Ostatni moment, żeby złożyć wniosek

Data publikacji: 30 listopada 2022 r. 07:48
Ostatnia aktualizacja: 30 listopada 2022 r. 10:29
Trzysta złotych na szkolną wyprawkę. Ostatni moment, żeby złożyć wniosek
O dofinansowanie wyprawki szkolnej z programu „Dobry Start” można się ubiegać do 30 listopada. Fot. Elżbieta KUBOWSKA  

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina, że tylko do końca listopada można się ubiegać o dofinansowanie wyprawki szkolnej z programu „Dobry Start”. Rodzice i opiekunowie mogą złożyć wniosek także przez aplikację mobilną mZUS.

Świadczenie przysługuje raz w roku – w wysokości 300 zł na każde uczące się w szkole dziecko w wieku od 7 do 20 lat, a w przypadku uczniów z niepełnosprawnością – do 24 roku życia.

– W Zachodniopomorskiem Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłacił już przeszło 187 tys. świadczeń „300+” na łączną kwotę ponad 56 mln złotych – informuje Karol Jagielski, regionalny rzecznik ZUS województwa zachodniopomorskiego. – Wniosek może złożyć rodzic, opiekun prawny lub opiekun faktyczny dziecka. Wniosek o świadczenie dla dzieci przebywających w pieczy zastępczej składa rodzic zastępczy, osoba prowadząca rodzinny dom dziecka lub dyrektor placówki opiekuńczo-wychowawczej.

Wniosek można złożyć wyłącznie elektronicznie – na cztery sposoby: poprzez aplikację mobilną mZUS, Platformę Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, bankowość elektroniczną lub portal Emp@tia.

Aplikacja mZUS działa na urządzeniach mobilnych z systemami operacyjnymi Android i iOS. Można ją pobrać bezpłatnie ze sklepów Google Play i App Store. Aby aktywować aplikację, trzeba ją połączyć ze swoim profilem na PUE. Oznacza to, że bez profilu na PUE klient nie będzie mógł skorzystać z aplikacji.

Pieniądze z programu „Dobry Start’ przyznaje i wypłaca ZUS na konto bankowe wskazane we wniosku. Decyzje i powiadomienia są przekazywane na PUE ZUS lub w aplikacji mZUS (w statusie wniosku i w szczegółowych informacjach o świadczeniu).

(ek)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

PpP
2022-11-30 10:03:52
Składajcie wnioski. Napędzajcie inflację

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA