Środa, 04 października 2023 r. 
15 szczecin
REKLAMA

Trzy miesiące aresztu za śmiertelną brawurę

Data publikacji: 05 października 2016 r. 12:46
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:17
Trzy miesiące aresztu za śmiertelną brawurę
 

Kierowca, który w piątek (30 września) spowodował wypadek na drodze pod Lubiatowem, w wyniku którego śmierć poniósł jeden z pasażerów, został tymczasowo aresztowany. Podczas nadzwyczajnego posiedzenia w szpitalu w Pyrzycach sąd przychylił się do wniosku komendanta powiatowego policji i mężczyzna wprost z sali szpitalnej trafił do aresztu. 

Sprawą zajął się pyrzycki zamiejscowy wydział karny Sadu Rejonowego w Stargardzie. Sędzia po przesłuchaniach w szpitalu uznał, że wniosek komendanta powiatowego policji w Pyrzycach o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci trzymiesięcznego aresztu wobec kierowcy jest zasadny.

Do zdarzenia doszło w piątek (30 września) przed północą na drodze wojewódzkiej nr 122 Mechowo-Lubiatowo. Kierujący osobowym renaultem jadąc od strony Mechowa w kierunku Lubiatowa, nie dostosował prędkości do panujących warunków drogowych, stracił panowanie nad pojazdem, wjechał do przydrożnego rowu i uderzył prawą stroną w drzewo. W wyniku uderzenia 18-letni pasażer siedzący z prawej strony na tylnym siedzeniu, poniósł śmierć na miejscu.
 
Tuż po wypadku kierowca nie poddał się badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, w związku z tym pobrano od niego krew. Kierujący samochodem mieszkaniec Myśliborza z podejrzeniem złamania miednicy i stłuczeniem kręgów został przewieziony do szpitala w Pyrzycach. Siedzący obok niego pasażer nie odniósł obrażeń; jednak został przewieziony na obserwację do szpitala.
Okoliczności zdarzenia i wstępne przesłuchania zdecydowały o zastosowaniu wobec sprawcy wypadku środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu.

(r.c.)
Fot. Archiwum

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

M.Dem.
2016-10-06 17:18:38
Do "idioci sa wsrod nas". Sa, w duzej ilosci nawet. ALE TO NIE TYLKO WIES (jak Pan/Pani pisze. Intelekt jest i na wsi i w miescie. Od kiedy istnieje TV, internet, komunikacja miedzyludzka w technice via de satelite, jednakie/dostepne dla wszelkich lokalizacji mniej wiecej, to podzial wies -miasto zaciera sie. Ale w ogole jestem po pana stronie w temacie ludzkiej niefrasobliwosci.
Marian
2016-10-05 23:07:25
Nie wazne jakim autem sie ktos popisywal i skad pochodzi. Wazne ze doprowadzil do tragedji!!! W Szczecinie co chwile jakis wielki mieszczanin zapie... po miescie nie stosujac sie do warunkow na drodze, ograniczenia predkosci itp. Wiec nie chodzi czy wies czy miasto ale o kulture i wychowanie oraz zdrowy rozsadek !!! A tu ostatnia jak z czesta wiadomosc wielki mieszczuchu: Samochód uderzył w słup oświetleniowy tuż przed Basenem Górniczym w Szczecinie. Jeden pas w kierunku centrum jest zablokowany. Trzeba liczyć sie z opóźnieniami w podroży samochodem osobowym.
Idioci są wśród nas
2016-10-05 13:29:24
Popisywać się renault scenic'iem to tak, jak chwalić się, że ktoś jeździ tico. Jednak wieś to stan umysłu. Należy mieć nadzieję, że kierowca nie wyjdzie z więzienia do końca życia.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA